Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınav Başvuruları BaşladıVakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınavı için başvurular alınmaya başladı. Başvurular hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. 

Vakıfbank, Müfettiş Yardımcılığı Sınavı için başvurular başladı. Kariyerinizi Vakıfbank’ta devam ettirmek istiyorsanız sınav başvurusu yapabilirsiniz. Vakıfbank websitesinde yayımlanan duyuruda Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Broşürü ve Başvuru Formu yer almakta. Sınava katılmak isteyen adaylardan broşürü dikkatlice okumaları ve sonra başvuru formunu doldurmaları istenmekte. Sınav Broşüründe Vakıfbank hakkında ve Teftiş Kurulu hakkında detaylı bilgiler mevcut. Yani sınava başvuracak adayların bu konulara hakim olması istenmekte.

Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınavına başvurmak istiyorsanız belirli koşulları sağlamak zorundasınız. Her şeyden önce T.C. vatandaşı olmanız ve kamu hizmetinden yasaklı bulunmamanız şarttır. Ayrıca taksirli suçlardan ve sınav broşüründe detaylı bir şekilde yer verilen diğer suçlardan hükümlü olmamanız da şarttır. Bu sınava başvuru yapacaksanız başka bir kurumda zorunlu çalışma yükümlülüğünüz bulunmamalıdır. Bu koşulların dışında en az dört yıllık eğitim veren üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olmanız da gerekmekte. Bu bölümler yine sınav broşüründe sıralanmakta. Bölümlerden en geç mülakat tarihi itibariyle mezun olmanız ve buna dair belgeyi ibraz etmeniz gerekmektedir. Ayrıca 26.02.1989 tarihinden önce doğduysanız Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınavına başvuru yapamazsınız. Bu tarihte ya da bu tarihten sonra doğmuş olmanız gerekmektedir. Erkek adayların askerlik görevini tamamlamış olması şarttır. Ancak erteleme ya da muafiyet de kabul edilmektedir. Eğer yazılı sınav gününe kadar askerliğinizi tamamlamış olacaksanız başvurunuz kabul edilecektir. Sınava başvuru yapmadan önce sağlığınızın sürekli seyahate uygun olması koşulunu bilmeniz gerekiyor. Adayların bedensel ve ruhsal sağlık durumlarının Türkiye’nin her yerinde ve her iklim koşulunda görev icra etmeye ve sürekli seyahate uygun olması istenmekte.

Eğer daha önce Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınavına ya da Vakıfbankın başka bir işe alım sınavına katıldıysanız ve sözlü sınavda başarısız olduysanız bu sınava başvuru yapamayacağınızı bilmelisiniz. Sınav 26.02.2017 Pazar günü sadece Ankara ve İstanbul’da çoktan seçmeli şekilde yapılacaktır. Sınavda Genel Yetenek, Ekonomi, Yabancı Dil, Hukuk ve Mühendislik, Muhasebe, Maliye ve Bilgisayar soruları sorulmaktadır. Zorunlu Sınav ve Seçmeli Sınav ayrımı için ve Vakıfbank Müfettiş Yardımcılığı Sınavı hakkında detaylı bilgi için Vakıfbank websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir