Vakıfbank Devlet Katkılı Konut HesabıVakıfbank, ev hayâli kuranların hayâllerini gerçekleştirmelerine yardımcı oluyor. Vakıfbank devlet katkılı Konut Hesabı sayesinde 15.837 TL’ye varan devlet katkısı almak mümkün oluyor. Daha fazla bilgi almak için yazımızı okuyun.

“Ev hayâllerinizi devlet katkılı Konut Hesabıyla gerçekleştirin!” sloganıyla Konut Hesabını duyuran Vakıfbank, ev hâyallerinize ulaşmanıza yardımcı oluyor. Devlet katkılı konut hesabı açtırdığınız takdirde sizin de birikiminizin %20’sine kadar devlet katkısı alarak ev sahibi olmanız mümkün. Konut Hesabı açarak birikimlerinizi bu hesapa değerlendirmeniz hâlinde birikim süreniz ve tutarınız dikkate alarak 15.837 TL’ye varan devlet katkısı almanız mümkün. Bu şekilde ilk evinizin sahibi olmanız söz konusu.

Ev sahibi olma hayâliniz varsa ve birikimlerinizi bu şekilde değerlendirmek istiyorsanız Vakıfbank Konut Hesabı açarak ve gerekli koşulları sağlayarak devlet katkısı alabilirsiniz. Ancak bunun için en az üç yıl boyunca düzenli birikim yapmanız şarttır. Bu sürenin sonunda hesabınızda biriken paranın %20’sine kadar devlet katkısı almanız ve hayâllerinizdeki eve kavuşmanız artık mümkün. Konut Hesabı açmak istiyorsanız size en yakın Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz ve bu koşulları yerine getirmeniz gerekir. Kimlerin konut hesabı açtırabileceği ve hangi adımları izlemesi gerektiği konusunda detaylı bilgiyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vakıfbank Konut Hesabı açarak birikimlerinizi değerlendirmek ve devlet katkısı almak için öncelikle 07.04.2015 tarihi itibariyle kendi adınıza bir konutunuzun bulunmaması gerekmektedir. Yani konut sahibi olmayan tüm Türk vatandaşları Konut Hesabı açabilir. Eğer 18 yaşından küçük biri bu hesabı açmak isterse ancak bu kişinin velisi ya da vasisi tarafından hesap açılabilir. Bu hesabın ortak hesap olarak açtırılamayacağını ve bir kişinin birden fazla Konut Hesabı açamayacağını da buraya not edelim. Ayrıca Konut Hesabınızı bankalar arasında taşımanız da mümkün değildir. Eğer farklı bankalarda birden fazla hesap açarsanız bunları birleştiremezsiniz.

Konut Hesabı açmak için gerekli tüm koşulları taşıyorsanız hesabınızı açarak birikimlerinizi ev hayâli kurarak değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Unutmayın ki Konut Hesabınızı en az 3 yıl vadeli olarak ve TL cinsinden açabilirsiniz. Ayrıca bu hesaba en fazla 31.674 TL yatırabilirsiniz. Daha fazla tutar yatıramazsınız. Hesabınıza aylık ya da üç aylık olarak ödemeler yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir