Tüketici Kredisi 48 Ay Vadeli Nasıl Kullanılabilir?


Esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları

48 ay vadeli kredi veren bankalar bulunmakta olup bu bankaların kullandırmış oldukları krediler ise konut kredisi ve taşıt kredisi paketleridir. Ne yazık ki 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak mümkün değildir. Bunun nedeni Bankacılık Denetleme Kurumu tarafından çıkarılan ilgili yasalar ve yapılan mevzuat değişikliği neticesinde bankaların kullandırmış olduğu ihtiyaç kredisi paketlerinde vade 36 ay ile sınırlandırılmıştır.

Yani ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en uzun kullanabildikleri vade süresi 36 aydır. Yapılan bu sınırlandırma nedeni ile 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımı mümkün değildir. 48 ay vadeli kredi kullanmak isteyen kişilerin ise taşıt kredisi ya da konut kredisi gibi farklı kredi türlerine başvuruda bulunmaları gerekir. 48 ay vadeli taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise mutlaka satın alacakları taşıt için taşıtın ruhsatına banka ipotek koymaktadır.

48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin ise yapabilecekleri hiçbir şey yoktur. İpotekli ihtiyaç kredisi paketlerinde dahi ne yazık ki bankaların kredi vade süresi yapılan düzenlemeler sonucunda sadece 36 ay vade ile sınırlandırılmaktadır. Bu nedenle uzun vadeli kredi kullanmak isteyen kişilerin konut kredisi ya da taşıt kredisi gibi farklı kredi paketlerine yönelmeleri gerekmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir