Tatil Kredisi Veren Bankalar

Yaz sezonunda herkes tatile gitmek ister. Ancak herkesin bütçesi ne yazık ki bir tatili karşılayacak kadar yeterli olmayabilir. Yüksek limitli bir kredi kartınız da yoksa, önünüzde iki seçenek var; ya yaz tatilini evde geçireceksiniz, ya da tatil kredisi veren bankalar listesinde yer alan bankalardan birini seçerek tatilinizi taksitli olarak yapacaksınız. İhtiyaç kredisi kapsamında tüketicilere verilen […]


garanti-bankasi-tatil-kredisi


Yaz sezonunda herkes tatile gitmek ister. Ancak herkesin bütçesi ne yazık ki bir tatili karşılayacak kadar yeterli olmayabilir. Yüksek limitli bir kredi kartınız da yoksa, önünüzde iki seçenek var; ya yaz tatilini evde geçireceksiniz, ya da tatil kredisi veren bankalar listesinde yer alan bankalardan birini seçerek tatilinizi taksitli olarak yapacaksınız. İhtiyaç kredisi kapsamında tüketicilere verilen tatil kredisi, genellikle 3-6-10 taksitler halinde ödenir.

Birçok aile, bir haftalık tatilini bir yıllık kredi olarak geri ödemeyi tercih ediyor. Otel fiyatlarının fahiş rakamlarda olması da aileleri tatil kredisi çekmeye yöneltiyor. Uzun süreli vadeler ve düşük faiz oranları ile geri ödemesi yapılan bu tür ihtiyaç kredisi çekenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çok.Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Dolayısıyla otellerde 15 Ağustos’tan sonra fiyatlarda indirime gidiyor.

Eğer ihtiyaç kredisi çekerek tatil yapacaksanız, fiyatların daha ekonomik olduğu Ağustos sonu, Eylül başı dönemlerini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu dönemlerde otel konaklama fiyatları, Temmuz 15-Ağustos 15 arasındaki döneme oranla %25-30 oranında daha ekonomik oluyor. Siz de önümüzdeki günler için, yaz bitmeden kısa bir tatil yaparak yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak istiyorsanız, bankaların sunduğu ihtiyaç kredisi kapsamındaki tatil kredisi fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Peki, tatil kredisi veren bankalar hangileridir?

tatil-kredisi-veren-bankalar

Yapı Kredi: Türkiye’nin birçok farklı noktasında indirim ve kampanyaları bulunan World kartı olmayanlar için Yapı Kredi, tatil ihtiyacını gidermek isteyen tüketicilerin bu ihtiyacını tatil kredisi ile karşılıyor. Türkiye ve yurt dışında yapacağınız tatiller için 36 aya varan geri ödeme seçenekleri ile kredi veren banka, tatilcilere düşük faiz oranı olanakları da sunuyor. Bu tür dönemsel ihtiyaçlar için kredi çeken tüketiciler, genellikle 10 ya da 12 ay vadeyi tercih ediyor.

Garanti Bankası: Bir yerde bir ihtiyaç varsa, orada Garanti Bankası da var. Özellikle maaşını bankanın şubelerinden çeken müşterilerine özel olarak düzenledikleri kampanyada, düşük faiz ve uygun geri ödeme seçenekleri ile kefilsiz olarak 6000 TL’ye kadar kredi verilebiliyor. Bu kredi miktarının geri ödemesi 280 TL’lik vadeler ile yapılabiliyor.

Finansbank: Tatil kredisi veren bankalardan biri de Finansbank. Aylık %1 ile %1,15 arasında değişen düşük faiz oranları ile tüketicilerin tatil ihtiyaçlarını karşılayan banka, bu kredileri de 36 aya kadar taksitlendirme seçeneği sunuyor. Bütçenize uygun bir ödeme planı ile yapacağınız yurt içi ya da yurt dışı tatillerinizi, en ekonomik rakamlarla geri ödemenizi sağlıyor.

İş Bankası: Türkiye’de en çok kullanıcısı bulunan bankalardan biri olan İş Bankası, düşük faizli ihtiyaç kredisi olanaklarına tatil kredisi seçeneklerini de ekliyor. Yazın sıcak günlerini şehrin kalabalığında, evde geçirmek yerine tatilde, deniz ve güneş keyfi yaparak geçirmek isteyenler için düşük faiz ve geniş vade seçenekleri ile kredi ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Halkbank: Yine uygun faiz oranları ve 36 aya varan vade seçenekleri ile tatil kredisi veren bir diğer banka da Halkbank. Kefilsiz, yalnızca maaş belgesi ile 5000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz.

11 Comments

 1. İsmet Aydın

  Ağustos 26, 2015 at 9:14 am

  Tatil kredi için Garanti Bankası’nı tercih etmiştim. Tavsiye ederim. Hızlı ve sorunsuz bir kredi sağlıyorlar.

 2. Bahri

  Ağustos 11, 2016 at 12:57 am

  Hemen hemen artık her banka bu konuda yardımcı olmakta ve faiz oranları oldukça güzel.

 3. Baki

  Ağustos 11, 2016 at 12:58 am

  Kredi puanınız eğer sorunsuzsa her banka güzel kampanyaları mevcut ve yararlanmanızda fayda var.

 4. Balamir

  Ağustos 11, 2016 at 12:58 am

  Bankalara arasındaki rekabetten dolayı faiz oranları artık çok düşük ve herkes kullanabilir.

 5. Baler

  Ağustos 11, 2016 at 12:59 am

  Garanti bankası bu konuda oldukça güzel kampanyalar ve anlaşmalar yapıyor takip etmelisiniz.

 6. Baran

  Ağustos 11, 2016 at 12:59 am

  Tatil Kredisi denilince akla ilk önce artık reklamlardan dolayı deniz bank gelmekte.

 7. Baray

  Ağustos 11, 2016 at 1:00 am

  Tatil kredisi kullanıcak olan kişilere tavsiyem bir çok bankadan teklif almalısınız.

 8. Barbaros

  Ağustos 11, 2016 at 1:00 am

  Bankaların bu seneki kampanyaları oldukça güzel ve faiz oranlarıda oldukça düşük.

 9. Barlas

  Ağustos 11, 2016 at 1:01 am

  Enpara kullanıcıları bu sene çok şanlı tatil kredisi faizli oldukça güzel ve kredi kullanmak oldukça kolay.

 10. Barkan

  Ağustos 11, 2016 at 1:01 am

  Halk bankası 5000 TL’ye kadar kredi imkanı veriyor ve faiz & vadesi oldukça güzel.

 11. Bartu

  Ağustos 11, 2016 at 1:02 am

  Tatil kredileri artık tur şirketleri tarafında da desteklenmekte bu yüzden tur firmalarıyla görüşmenizde fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir