Tasarruf Ederek Altın BiriktirinMutfak masrafları,elektrik faturası,doğalgaz faturası,telefon faturası ve gereksiz masrafları kısarak ve daha dikkatli harcamalar yaparak tasarruf edebilir ve yaptığınız tasarruflar ile ay sonunda arta kalan paralarla altına yatırım yaparak altın biriktirmeye başlayabilirsiniz. Her ay 2 çeyrek alacak kadar yapacağınız bir tasarruf ile bile cebinizden ekstra para çıkmadan yılda 3000 TL’dan daha fazla para biriktirebilirsiniz. Bu da küçük tasarruflar, doğru yapacağınız alışveriş ve harcamalar ile 2-3 yıl içinde araba kredisi için gereken peşinatı zorlanmadan biriktirebileceğiniz anlamına geliyor.

Tasarruf ederek altın biriktirmek isteyenlere önerimiz; işe mutfak masraflarından yani market harcamalarından başlamaları olacak. Markete gittiğinizde kendinizi kaybetmiş bir şekilde, ihtiyacınız olmayan ne varsa sepete dolduruyor ve kasaya geldiğinizde de tutarı duyunca şaşkınlığa uğruyorsanız, bu gereksiz harcamaları azaltmak için, markete gitmeden önce bir alışveriş listesi yapmanızı öneriyoruz. Böylece ne almanız gerektiğini bilerek markete gidersiniz ve sadece market harcamalarından ayda en az 150-200 TL gibi bir rakam tasarruf edebilirsiniz. Bu da sadece mutfak masraflarından kısarak her ay bir çeyrek altın alabileceğiniz anlamına geliyor.

Önümüz kış. Dolayısıyla doğalgaz faturaları, gelecek zamlar ile de birlikte alıp başını gidecek gibi görünüyor. Gereğinden fazlasını ödemek istemiyorsanız, evin daha zor ısınmasına neden olacak faktörleri ortadan kaldırmalısınız. Örneğin binanın ısı yalıtımının olması, ortalama %50 oranında bir ısı tasarrufu sağlayacak. Evin içinde alabileceğiniz önlemlerin başında ise, kaloriferlerin önüne koltuk gibi ısının kesilmesine neden olacak mobilyaları kalorifer önünden kaldırmak geliyor. Sadece ufak bir değişiklik ile bile doğalgaz faturanızdan soğuk kış günlerinde her ay ortalama 50 TL tasarruf edebilirsiniz.

 

5 Yorum

 1. muhammed

  Aralık 22, 2015 at 3:37 pm

  altın birikimi yaparız sıkıntı yokda sımdı asgari ücrete çalısıyoruz neremızden kısalım da yapalım..

 2. kazım

  Aralık 22, 2015 at 3:40 pm

  etin kilosu dunya para et stoklayalım altından daha pahalı 😀

 3. yaren

  Aralık 22, 2015 at 3:43 pm

  arkadaslar ayda sadece 1 tane çeyrek altın alsanız bile güzel bi birikim yapmıs olursunuz yıl sonunda 12 tane ceyrek altınınız olur.

 4. deniz

  Aralık 22, 2015 at 3:48 pm

  ufak bir bilgi vermek istiyorum ceyrek altın alırken bile fiyatlarına bakın ne kadar düsük fiyattan alırsanız o kadar kar etmiş olursunuz

 5. esma

  Aralık 22, 2015 at 3:53 pm

  altın birikimi yapmanızı şiddedle tavsiye ediyorum ilerede cocuguna duzgun bir hayat saglayabılırısnız ..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir