Taksitli Nakit Avans Nedir, Nasıl Alınır?


Ödemelerinde sorun yaşayan ya da çok acil nakit ihtiyacı duyan kişilerin sıklıkla kullandığı yöntemlerden biri de taksitli nakit avans kullanmaktır. Kredi kartı limiti dahilinde kişinin taksitli nakit avans kullanması çok daha kolay bir şekilde nakit ihtiyacını gidermesini sağlarken kredi başvuru evrakları ve kredi onay süreci gibi işlemlerle uğraşılmadan para bulunmuş olunur.

Ancak taksitli nakit avans kullanabilmek için hem kredi kartı limitinin müsait olması hem de ihtiyaç duyulan tutarın kısa vadelendirilmesi söz konusudur. Yani ihtiyaç kredisi 36 aya kadar vadelendirilirken taksitli nakit avans ise sadece 9 aya kadar vadelendirilebilmektedir. Bu nedenle taksit tutarlarının çok yüksek olmaması adına ya düşük tutarlarda nakit avans kullanımı gerekmekte ya da taksitli nakit avans başvurusu yerine ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmalıdır.

Kullanmak istediğiniz tutar için ödemeniz gereken aylık taksit tutarını öğrenmek için taksitli nakit avans hesaplama işlemi yapabilir, buna göre başvuruda bulunup bulunmayacağınıza karar verebilirsiniz. Taksitli nakit avans kullanmaya karar vermeniz durumunda kullandığınız tutarın aylık taksit bedelleri her ay kredi kartı ekstrenize harcama olarak yansıtılır. Bu tutar aynı zamanda asgari ödeme borç tutarı miktarına dahil edilir ve bu tutarı her ay düzenli olarak ödemeniz talep edilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir