Şubesiz ve Masrafsız Bankacılığın Avantajları Nelerdir?Şubesiz ve masrafsız bankacılık son zamanlarda artık her bankayı cezbeden bankacılık türü hâline gelmiştir. Öyle ki artık bankalar teknolojinin her nimetinden faydalanmaya çalışmakta ve hemen hemen her işlemin internetten ve cepten yapılması için hizmet kanallarını genişletmektedirler. Şubesiz ve masrafsız bankacılığa her banka geçmeye çalışıyorsa bu bankacılık hizmetinin avantajlarının çok fazla olduğu tahmin edilmektedir. Bu avantajların neler olduğunu öğrenmek için yazımızı okuyun.

Şubesiz ve masrafsız bankacılık hakkında ayrıntılı bilgi edindiğinizde, bu bankacılık türünü en doğru şekilde kullandığınızda bu hizmetin çok avantajlı olduğunun farkına varırsınız. Çünkü şubesiz bankacılık, insanların alıştığı geleneksel bankacılık hizmetinden ve sisteminden hem daha hızlıdır ve daha kolaydır hem de çok daha masrafsızdır. Burada masraf adı altında topladığımız tutarlar sadece işlem ücretlerinden ibaret değildir. Aynı zamanda bu masraf, harcanan zamanı ve emeği de kapsamaktadır. Şubesi bankacılıktan yararlanmıyorsanız çoğu işleminizi gerçekleştirmek için şubeyi ziyaret edersiniz. Bu da işlerinizi yarım bırakmanız ve işleme vakit harcamanız anlamına gelmektedir. Şubesiz bankacılık size her şeyden önce zaman kazandırır. Fatura ödemek, havale ve EFT gerçekleştirmek, kredi kartı ekstrenizi ödemek için şubeye gitmeniz ve hatta evden çıkmanız bile gerekmez. Artık bankalar kredi başvurularını dahi cepten ve internetten kabul etmektedir. Akıllı telefonunuz varsa bankaya ait uygulamayı telefonunuza indirerek her türlü işleminizi buradan yapabilirsiniz. Hatta kaskonuzu bile bu uygulamalardan yapmanız mümkündür. Su ve elektrik faturalarınızı, kredi ve kredi kartı ödemelerinizi buradan ödeyebilirsiniz. Ancak bunların gününün geçmemiş olmasına dikkat etmelisiniz. Son ödeme tarihi geçen faturaları uygulama içinden ödemeniz mümkün değildir.

Şubesiz ve masrafsız bankacılık sadece müşteriler için değil bankalar için de masrafsızdır. Her şeyden önce bir şube açmalarına gerek yoktur. Ayrıca güvenlik görevlisi ve benzeri elemanları işe alma ihtiyaçları da yoktur. Bu bankacılık hizmetlerine örnek olarak Senin Bankan, CEPTETEB ve Enpara hizmetlerini verebiliriz. Bu hizmetlerden yararlanmak üzere hesap açmak istediğinizde belirttiğiniz adrese bir temsilci gelmektedir. Sizin hesabınızı açmakta ve gerekli işlemleri yapmaktadır. Ardından tüm işlemlerinizi internet aracılığıyla uygulamadan gerçekleştirme olanağı bulursunuz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir