Sigortası Olmayanlara Kredi Nasıl Verilir? 

Değerli okuyucular her insanın sigortalı olma zorunluluğu olmadığı gibi sigortası olmayan kişilere de kredi verilmektedir. Genel olarak kredi verilirken sigortalı olmaları tercih edilmektedir. Düzenli bir işi olan ve düzenli bir maaşa sahip olan kişilere kredi çıkma olasılığı çok daha yüksektir. Fakat sigortasız olarak çalışan pek çok kişi de zaman zaman nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Durum böyle olunca çalışmayan bireyler sigortası olmayan kişilere kredi veren bankaları araştırmaya başlar. Eğer sigortasız olarak çalışıyorsanız, bankalardan kredi kartı ve kredi almanız oldukça zordur. Bankaların sizlere olumlu bir şekilde bakmasını istiyorsanız, birtakım koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir. Örneğin kredi almak istediğiniz bankada, içinde yeteri kadar para olan bir hesabınızın varlığı kredi almanızı kolaylaştıran etmenlerden biridir.

Sigortası bulunmayan kişiye kredi veren finans kuruluşlarının aradıkları kriterler arasında pek fazla bir şey bulunmamaktadır. Günümüz şartlarına bakarsak eğer, bankalar ev hanımlarına ve üniversite öğrencilerine dahi kredi imkanı sunmaktadır. Daha garantili şartlar altında kredi almak istiyorsanız, üzerinize kayıtlı ev, arsa veya otomobil aracılığıyla çok daha kolay kredi alabilirsiniz. Kirada eviniz varsa, o evin kirasını göstererek de kredi alabilirsiniz. Gelir belgesi ve kefil olmadan dileyen herkese kredi veren bankalar, tüketici kredi başvurularını onaylamaktadır. Burada önemli olan o banka ile iletişiminizin nasıl olduğudur. Geçmiş dönemlerde kredi kartı ve kredi borçlarınıza sadık kalan bireylerin yapmış olduğu kredi başvuruları sorunsuz bir şekilde onaylanmaktadır.

Değerli okuyucular ülkemizde yer alan bankaların büyük bir çoğunluğu sigortasız kişilere de kredi vermektedir. Kredi verirken geçmiş dönemdeki ödemelerinizin ne ölçüde düzgün olduğu dikkate alınmaktadır. Geçmiş dönemde kredi notu iyi olan bireylere kredi imkanı kolaylıkla sağlanabilir. Sizde bu kategoride yer alan bireylerden olmak istiyorsanız kredi borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemiş olmanız gerekir. Her insanın hayatı boyunca nakit paraya ihtiyacı olabilir. Bankalarla olan diyaloğunuzu baştan beri sıkı tutarsanız eğer kredi imkanı rahatlıkla sağlanabilir. Yukarıda sizler için sigortasız bireylerin nasıl kredi alabileceğini araştırdık. Umarım vermiş olduğumuz bu bilgiler sizin için faydalı olur. Sigorta olmadan kredi alabilirmiyim adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir