Sigorta Olmadan Kredi Kullanmak Mümkün Mü?


İhtiyaç kredisi kullanım oranları her geçen gün artarken ihtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin belirli kriterlere sahip olmaları gerekmektedir. Ne yazık ki bankalar ihtiyaç kredisi kullanma şartları arasından birini bile taşımayan kişilerin kredi kullanmalarına izin vermemektedir. Peki, ihtiyaç kredisi kullanma şartları nelerdir, sigorta olmadan kredi kullanmak mümkün mü?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerde aranılan ilk şart kişinin 18 yaşını doldurarak reşit olması yani yasal sorumluluk altına girmesidir. Bu nedenle lise öğrencilerine kredi kullandırılması mümkün değildir. Bir diğer önemli kural ise kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin mutlaka aylık belgelenebilir bir gelire sahip olmasıdır. Bu nedenle de maalesef ev hanımlarına kredi veren bankalar yoktur.

Sigortasız kredi kullanmak ise sadece belirli şartlara sahip olarak mümkündür. Yani kişinin sigortası olmasa dahi maaş yazısı ile kredi kullanması mümkündür. Yine buna ek olarak maaş yazısı ya da sigortası olmayan ancak her ay düzenli olarak kira geliri ya da faiz geliri gibi ek gelirler elde eden kişilerinde kredi kullanmalarına izin verilir. Burada banka için önemli olan kişinin düzenli bir gelire sahip olması ve bu geliri belgeler ile kanıtlayabilmesidir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir