Sıfır Araç Kredisi Nedir, Nasıl Kullanılır?


Sıfır Araç Kredisi Nedir?

Sıfır araç alımları için kullandırılan kredi paketlerine sıfır araç kredisi ismi verilmektedir. Bankaların en çok kullandırdığı krediler arasında yer alan sıfır araç kredileri aracın üzerine rehin konulması ve bu sayede kredi batık riskinin çok düşük olması nedeni ile bankaların da kullandırmaya en çok istek duyduğu kredi paketleri arasında bulunmaktadır.

Sıfır Araç Kredisi Nasıl Kullanılır?

Bankaların en kolay kredi onayı verdiği kredi paketleri arasında yer alan sıfır taşıt kredisi başvurusu için ilk olarak kredi kullanmak isteyen kişinin kendi kişisel evraklarını hazırlaması gerekir. Bunlar aslında standart olarak her ihtiyaç kredisi paketinde istenilen kişinin kimlik, adres ve aylık gelirini gösteren belgelerdir. Bu belgelere ek olarak sıfır araç kredisi başvurusu için satın alınmak istenen araca ait proforma fatura da istenmektedir.

Sıfır Araç Kredisi Veren Bankalar

Tüm bankalar istisnasız sıfır araç kredisi başvurularını kabul etmektedir. Bankaların bu kredi türünü bu kadar tercih etmesinin en önemli nedeni araç ruhsatına rehin koydukları için hiç risklerinin bulunmaması ve borç ödenmemesi durumunda araçların çok kolay bir şekilde satılarak tahsilat yapılabilmesidir.

3 Yorum

 1. Arzu

  Nisan 25, 2016 at 12:24 pm

  Araç kredilerinde çalışma belgesi gibi bir çok etkeni hiçe sayan bankalar bulunmakta. Türkiyede en kolay olarak verilen kredi araç kredisidir.

 2. Ali

  Nisan 25, 2016 at 12:25 pm

  Faizi çok yüksek olmayıp anlaşmalı bankalarla kolaylıkla kredi alabiliyor olmak gayet güzel. Bir süre önce sıfır otomobil aldığımda hiç sorun yaşamadan onaylandığına şait olduk.

 3. Osman

  Nisan 25, 2016 at 12:26 pm

  Faiz oranlarını takip ederek çok düşük faizlere sıfır otomobil alabilirsiniz. Bir çok otomobil kredisi veren firma bulunmakta..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir