Senetle Para Veren Kuyumcular ve Kurumlar Var Mı?


Kredi notu düşük olduğu için ya da aylık geliri gösteren bir belgeye sahip olmayan kişilerin ne yazık ki ihtiyaç kredisi kullanmaları mümkün olmuyor. Yine aynı şekilde kara listede olan kişilere kredi veren bankalar bulunmadığı için de bu kişiler senetle para veren kuyumcular gibi finans kurumlarına yönelmektedir.

Ancak bu tip kurumları tercih etmek isteyen kişilerin mutlaka dikkatli olmaları ve iyi araştırma yapmaları gerekir. Çünkü imzalanan senet karşılığı girilen borcun hemen tahsil edilmek istenmesi gibi bazı istenmeyen durumlar yaşanabilir. Senetle para veren kuyumcular yerine kredi kartına taksitle altın alıp satmak gibi yöntemler tercih edilebilir.

Yine  1 aylık sıkışıklığınız varsa kuyumcudan kredi kartı hesap kesim tarihi sonrasında altın alarak bu altınları bozdurup nakit ihtiyacınızı giderebilir, bu sayede yaklaşık 45 günlük bir nakit kullanımı vadesinden yararlanmış olursunuz. Senetle para verilir ilanlarına başvuruda bulunmadan önce bu ilanları iyi araştırmalı ve buna göre başvuruda bulunmaya çalışmanız yararlı olacaktır.

1 Yorum

  1. Mustafa Yıldırım

    Kasım 2, 2016 at 11:21 am

    Merhaba,

    40 bin tl nakit ihtiyacım var.Eşim ve ben çalışıyoruz.Aylık 1500-2000 taksitle rahat ödeyebilirim.Dönüş yaparsanız sevinirim.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir