Şekerbank Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?Şekerbank taşıt kredisi ile ister sıfır kilometre bir araca isterseniz ikinci el bir araca sahip olabilirsiniz. Siz de yeni bir araç sahibi olmak istiyorsanız Şekerbank taşıt kredisinden kolayca yararlanabilirsiniz. Şekerbank taşıt kredisi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızı okuyun.

Şekerbank sizin istediğiniz araca sahip olmanızı sağlıyor. Hayâllerinizi süsleyen araç ister sıfır kilometre ister ikinci ek olsun, onu Şekerbank taşıt kredisiyle kolayca alabilirsiniz. Şekerbank taşıt kredisinin özelliklerini ve bu kredisi nasıl alabileceğinizi öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Şekerbank taşıt kredisi 48 aya varan vade seçenekleriyle alınabilmektedir. Bu krediyi almak için teminat olarak satın alacağınız aracın rehini banka tarafından yeterli bulunmaktadır. Eğer Şekerbank taşıt kredisini ikinci el taşıt için almak istiyorsanız o hâlde araç en fazla 15 yaşında olmalıdır. Yani Şekerbank, ikinci el taşıtlarda en fazla 15 yaşa kadar olan araçlar için kredi vermektedir. Bedel tayini, sıfır kilometre araçlar için fatura değeri üzerinden, ikinci el araçlar için ise kasko değeri üzerinden yapılmaktadır. Şekerbank söz konusu bedelin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 oranında kredi vermektedir. Ancak 50.000 TL’yi aşan kısım için banka, %50 oranında kredi vermektedir. Şekerbank taşıt kredisi almak istiyorsanız banka gerekli görmediği durumlarda kefil şartı koymamaktadır.

Şekerbank taşıt kredisi almak için başvuru yapmak istiyorsanız yanınızda bulundurmanız ve bankaya ibraz etmeniz gereken belgeler vardır. Bu belgelerin başlıcaları nüfus cüzdanı fotokopiniz, taşıt kredisi başvuru formu ve gelir belgenizdir. Ayrıca eğer ücretli çalışıyorsanız son iki ay içinde düzenlenmiş maaş bordronuzu, maaş yazınızı ya da gelir yazınızı da bankaya ibraz etmelisiniz. Bu belgelerin yanında banka bir de firma yetkilisine ait imza sirkülerini talep etmektedir. Eğer serbest çalışansanız bu durumda vergi levhanız, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, oda sicil kaydı belgesi ya da faaliyet belgesi istenmektedir. Şekerbank’tan sıfır kilometre bir araç için kredi almak istiyorsanız tüm bu belgelere ek olarak proforma fatura örneğini yanınızda bulundurmalısınız. Eğer Şekerbank taşıt kredisini ikinci el taşıt için talep ediyorsanız bu durumda aracın ruhsat fotokopisi mutlaka yanınızda olmalıdır. Bu başvuru belgelerinizle birlikte size en yakın Şekerbank şubesini ziyaret ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir