Sanal Kart Nedir, Başvurusu Nasıl Yapılır?


Son yıllarda internet dolandırıcılığı rakamlarının büyük oranda artması bankaların da bu konuda yeni çözümler üretmelerini sağlıyor. Bunlardan biri de sanal kart. Adından da anlaşılacağı üzere sanal kart gerçekte olmayan bir karttır.

Bu kart tek kullanımlık olarak hazırlanır ve kişinin internetten alışveriş yaparken güvenilir ödeme yapmasını sağlar. İnternetten alış veriş yapmak için özel olarak geliştirilen bu kart kişinin kendisi tarafından internet şubesi üzerinden oluşturulur. Yani bu kart diğer kredi kartları gibi fiziksel olarak kişinin elinde değildir. Buradaki amaç internet dolandırıcılarının mağduru olmamak isteyen ancak kredi kartı kullanarak internetten alışveriş yapmak isteyen kişilere en uygun çözümü sunmaktır.

İnternet şubesi üzerinden sanal kartınızı oluşturur ve kendiniz bir kart limiti belirlersiniz. İnternetten 200 lira bedel ile bir tablet satın almak isterseniz limitinizi 200 lira olarak belirleyerek sanal kartınız ile alışveriş yaparsınız. Bu bedel asıl kredi kartınızın limitinden düşülür ancak sanal kartınız ile alışveriş yaptığınız için internet dolandırıcıları gerçek kredi kartı numaranıza ve bilgilerinize ulaşamaz. Bu sayede de hem kredi kartı dolandırıcılarına karşı korunmuş olursunuz hem de beğendiğiniz ürünleri satın alma özgürlüğü kazanmış olursunuz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir