PTT Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?


Bankaların artık kredi başvuruları için müşterilerine daha fazla seçenek sunmak istemeleri yaygın bayi ağına sahip olan PTT şubelerini tercih etmelerine neden olmaktadır. Özellikle de emekli kredisi için bankalar PTT ağı ile çeşitli kampanyalar düzenlerken PTT emekli kredi paketleri ile müşterilerine daha cazip koşullarda ve daha kolay şekilde kredi kullanma imkanı sunmaktadır.

PTT emekli kredisi bankaların sunduğu bir hizmet olup sadece banka şubesi yerine PTT şubesi üzerinden kredi başvurusunda bulunulmasına olanak sağlanmaktadır. Emekli maaşını PTT şubelerinden alan kişiler için ise PTT kredisi kullandırılmakta olup üstelik kredi başvurusu için sadece kimlik belgenizi götürmeniz yeterlidir.

Kredi başvuru formu sisteme girildikten sonra kredi notu üzerinden değerlendirme yapılacak ve ardından kredi onayı alabilmeniz halinde talepte bulunduğunuz tutar tarafınıza ödenerek kredi taksit ödeme planı oluşturulmaktadır. Peki, PTT kredisi kimler alabilir? Emekli kredisi kullanmak isteyen kişilerin emekli maaşlarını PTT şubesi üzerinden alma zorunluluğu bulunurken banka üzerinden emekli kredisi kullanmak isteyen kişiler için böyle bir zorunluluk bulunmamakla beraber emekli kimliği ve kimlik belgesi ile PTT şubeleri üzerinden kredi başvuru formu doldurmanız mümkündür.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir