Prim İadeli Hayat Sigortası Nedir?Prim iadeli hayat sigortası Şekerbank bünyesinde AEGON Emeklilik ve Hayat tarafından sunulan bir hizmettir. Bu hizmet, geleceğinizi güvence altına almanızı sağlıyor. Ayrıca bu amaçla seçtiğiniz sigortanın vadesi dolduğunda ödediğiniz primlerin tamamını size iade ediyor. Siz de prim iadeli hayat sigortasından yararlanmak istiyorsanız yazımızı okuyarak hangi adımları izlemeniz gerektiğini öğrenebilirisiniz.

Hayat sigortası yaptırmak insan için son derece gereklidir. Çünkü herkes geleceğini güvence altına almak ister. İnsanlar hayatları boyunca geleceklerini güvence altına almaya çalışırlar. Bunun için sağlık sigortası, hayat sigortası, konut sigortası, eşya sigortası ve benzeri sigortalar yaptırırlar. Çünkü insanlar yaşlandıklarında hastalık, vefat ve benzeri durumlarla karşılaşacaklarını bilirler ve bu durumda çaresiz duruma düşmemek için sigorta yaptırırlar. Sağlık sigortanız varsa bir hastalık, kaza, kırık, ameliyat ve benzeri bir durum yaşadığınızda endişe yaşamazsınız. Masraflarınız sigortanız tarafından ödenir. Aynı şekilde ev kazası, yangın, su basması ve bu gibi istenmeyen, keyif kaçırıcı, masraflı sorunlar ortaya çıktığında eviniz sigortalıysa yine endişelenmeniz gereken bir durum olmaz. Çünkü eviniz sigortalıdır. Acenteniz ile görüşerek masraflarınızın karşılanmasını istersiniz. Sadece bunların gerçekleşmesi söz konusu değildir. Aynı zamanda doğal afetler de vardır. Yangın, sel, deprem, toprak kayması, fırtına ve benzeri pek çok doğal afet gerçekleşebilir. Bunun için ne kadar önlem alsanız da doğal afetlerin size, eşyalarınıza ve evinize hasar vermesi söz konusu olabilir. Bu durumda yine siz sağlık sigortanız sayesinde hastaneden hizmet alırsınız. Eşyalarınız eşya sigortası sayesinde kurtarılır. Eviniz ise konut sigortası sayesinde onarılır. Kısacası hayat sigortası da hayatınızı güvence alabilmeniz için gereklidir.

Prim iadeli hayat sigortası diğer hayat sigortalarından farklıdır. Bu sigortayla vade sonunda ödediğiniz primlerin tamamını alırsınız. Primlerinizi vade boyunca aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak ödeyebilirsiniz. Burada karşınıza iki seçenek çıkmaktadır. Birincisi en kısa vadeden yararlanmanızı sağlayan 5 yıllık ürün, ikincisi de en uzun vadeden yararlanmanızı sağlayan 12 yıllık üründür. Bu ürünlerden yararlandığınızda isterseniz Vefat teminatı ile sevdiklerinizin hayatını güvence altına alabilirsiniz ya da Prim İadesi Teminatı ile sözleşmenizin vadesi dolduğunda ve ayrıca hayatta olmanız koşuluyla ödediğiniz primlerin tamamını geri alarak hayatınızı güvence altına alabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir