Ödeyemediğim Kredim Var Tekrar Kredi Alabilir Miyim?


Ülkemizde kredi kullanmayan kişi sayısı her geçen gün azalırken aynı zamanda ikinci kredi başvurusunda bulunan kişi sayısı da büyük bir hızla artmaya devam etmektedir. Ne yazık ki tasarruf bilincinin azalması ve toplum olarak büyük bir tüketim çılgınlığına sürüklenmemiz bankalar için ideal birer kurban olma yolunda adımlarımızı hızlandırmaktadır.

Kredi kullanan kişilerin harcama düzenlerine dikkat etmemeleri halinde bir süre sonra tekrar nakit sıkıntısına düşmeleri kaçınılmazdır. Kredi borcunu ödemede zorluk yaşayan kişiler çareyi yine kredi çekmekte ararlar. Ancak kredi borcunu ödeyemeyen kişilerin kredi borç ödeme tarihlerini aksatmaları halinde ne yazık ki kredi notu ortalamaları düşer ve bu nedenle kredi onayı almaları zorlaşır.

Bu nedenle ikinci kredi başvurusu formu doldurmadan önce kişinin kredi notu hesaplama işlemi yaparak not ortalamasını öğrenmesi ve başvurusunu buna göre şekillendirmesi gerekir. Kredi notu düşük olanlar daha yüksek kredi faiz oranları sunan ve kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunarak kredi onayı alma şanslarını yükseltme imkanına sahiptir. Kredi notu yüksek olan kişiler için ise böyle bir zorluk bulunmakla beraber kredi ödemesinde zorluk yaşanması halinde kredi onayı alınması çok kolaydır ve ikinci kredi onayı da aynı şekilde kısa sürede verilecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir