Nasıl İpotekli İhtiyaç Kredisi Kullanabilirim?


İhtiyaç kredisi onayı alma konusunda sıkıntılar yaşayan kişilerin ilk tercihi ipotekli ihtiyaç kredisi kullanmaktır. Özellikle de yüksek tutarlı kredi başvurularında banka daha zor kredi onayı verdiği için 100 bin lira kredi ya da 50 bin TL kredi gibi son derece yüksek tutarlı kredilerde mutlaka kişinin ipotekli krediye başvuruda bulunması önerilir.

Bankanın kredi kullandırımına karşı ipotek ile belirli bir teminat alması nedeni ile kredi onayı vermesi kolaylaşırken yine de bazı durumlarda kredi başvurusu reddedilebilir. Burada önemli olan teminat gösterilen taşınmazın değeri, satılabilirlik oranı ve kullanılmak istenen kredi tutarıdır. Bunların dengeli olmasına rağmen kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kredi notu ortalamasının çok düşük olması ya da maaşının yetersiz kalması gibi durumlarda kredi onayı alınması çok zordur.

Kişi ipotek gösterse dahi kara listede yer alıyorsa yine banka kesinlikle kredi onayı vermez. Kara liste affı ile kişinin kara listeden çıkması dahi kredi onayı alınması konusunda yetersizdir. Burada önemli olan terazinin iki kefesine konulan eksilerin ve artıların dengede olmasıdır. Aksi durumda kredi onayı alınması kesinlikle mümkün olmaz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir