Kredili Mevduat Hesabından Para Çekme


Kredili mevduat hesabından para çekme konusunda çok dikkatli davranılması gerekir. Çünkü bunun kredi kartından para çekmek ile hiçbir farkı bulunmamaktadır. Bu işlem sonucunda çekilen tutar üzerinden hem masraf tahsil edilmekte hem de çektiğiniz tutarı yatırana kadar günlük faiz işletilmektedir.

Bu nedenle kredili mevduat hesabından nakit çekmek sadece kısa süreli ve acil paraya ihtiyacım var denildiği zaman tercih edilmelidir. Aksi durumlarda kredili mevduat hesabı yüksek bir faiz yükü ile karşı karşıya kalmanıza neden olurken aynı zamanda paranın çekildiği tarihten itibaren 45 gün içinde yatırma zorunluluğu bulunması nedeni ile daha büyük bir nakit sıkıntısı yaşamanıza neden olacaktır.

Zaten yapacağınız basit bir kredili mevduat hesabı faiz hesaplama işleminin ardından ortaya çıkan tablo sizinde bir daha bu hesaptan nakit kullanma isteği duymamanızı sağlayacaktır. Bu hesabı kullanmasanız dahi kredili mevduat hesabı kapatma başvurusunda bulunmamanız önerilir. Çünkü bu hesap acil ödemelerin tam gününde yapılmasını sağlayarak kredi notunuzun gecikme nedeni ile düşmesini engelleyecek bir emniyet sübabı görevini üstlenmektedir.

Bilindiği üzere kredi notunu yükseltmek ya da yüksek seviyede tutmak isteyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konu kredi ödemesi ve kredi kartı ödemeleri için mutlaka son ödeme tarihlerinde yükümlü oldukları ve ödemeleri gereken tutarların yatırılmasıdır. Kredili mevduat hesabı size bu konuda yardımcı olacak ve son ödeme tarihinde borcunuzun hesabınızda paranız olmasa dahi düzenli bir şekilde yatırılmasını sağlayarak kredi notu ortalamasını yüksek seviyede tutmaya devam edecektir.

3 Yorum

 1. aslı

  Nisan 24, 2016 at 2:49 pm

  45 gün süre ile çekebiliyor olmak biraz sıkıntılı. 45 gün içinde daha büyük nakit ihtiyacınız olacak ve sıkıntıya düşme riskiniz artacaktır.

 2. cem

  Nisan 24, 2016 at 2:50 pm

  Bazı durumlarda çekmeniz sizin için sıkıntılı olabilir. Fakat 45 gün içinde parayı geri yatırabileceğinizi düşünüyorsanız bu sizin iyi bir avantaj olacaktır.

 3. Bülent

  Nisan 24, 2016 at 2:51 pm

  Bankalar bu konuda biraz katı kurallı olmaları kötü aslında. Genellikle 45 gün süre vermekteler ve o parayı geri koymanızı istiyor olmaları can sıkıcı olabiliyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir