Kredi Yapılandırmanın AvantajlarıAldığınız konut, taşıt ya da bireysel ihtiyaç kredisini ödemekte zorlanıyor, ödemeleri geciktiriyor ve artık kendinizi bir köşeye sıkışmış gibi hissediyor olabilirsiniz. Tüm kredi türleri için bankaların uyguladığı bir borç transfer seçeneği olan kredi yapılandırma, var olan borçlarını ödemekte zorlananlar için hazırlanmış bir uygulamadır. Bu yapılandırma seçeneği, borçlarınızı daha uygun faiz oranları ile ödemeye devam etmenize olanak sunar.

Araba alırken kullandığınız taşıt kredisine ek olarak bir başka bankadan da bireysel ihtiyaç kredisi almıştınız. Bir süre ödemeye devam ettiniz ancak iki krediyi birden ödemek zamanla zor gelmeye mi başladı? Artık kredilerinizi ödeyemiyor ve yasal takibe alınmaktan korkuyor, finansal durumunuzu sıkıntıya sokmak istemiyorsanız siz de kredi yapılandırma seçeneğini tercih edebilirsiniz. Başlangıçta bankalarla anlaşma yaptığınız aylık ödeme tutarı artık size zor gelmeye başladıysa, kredi borcunuzu transfer edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bankalardan refinansman ya da kredi yapılandırma talebinde bulunmanızdır.

Bu uygulamanın tam olarak amacı, var olan borcunuzun kapatılarak ardından kredinizin henüz ödemediğiniz kısmı için belirlenecek yeni faiz oranları ile mevcut borcunuzun yeniden taksitlendirilmesi yani borcun güncel bir faiz oranına transfer edilmesi işlemidir. Bugün, kredi kullanan tüketicilerin büyük bir bölümü kredi yapılandırma işleminden faydalanmaktadır. Peki, bu uygulama hangi bankalarda bulunuyor?

 • Akbank
 • ING Bank
 • Vakıfbank
 • Garanti Bankası
 • Halkbank
 • İŞ Bankası
 • Finansbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank

5 Yorum

 1. ahmet

  Aralık 17, 2015 at 9:16 am

  vakıfbanktan çektiğim kredi için, kredi yapılandırma yapmak istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim ?

 2. elif

  Aralık 17, 2015 at 9:18 am

  sizin sayenizde akbanktan almış olduğum krediyi yeniden yapılandırdım. yoksa kredimi ödemeyecek ve icralık olacaktım. teşekkürler

 3. yusuf

  Aralık 17, 2015 at 9:20 am

  ziraat bankasından aldığım kredi içinde yapılandırma işlemi yapabiliri miyim ? cevaplarsanız sevinirim.

 4. mehmet

  Aralık 17, 2015 at 9:21 am

  garanti bankasından acil olarak kredi almıştım. faiz oranları çok yüksek. onun içinde yapılandırma işlemi yapabilirmiyim ?

 5. erdal

  Aralık 17, 2015 at 9:23 am

  finansbanktada kredi yapılandırma işlemi yapılabiliniyor mu ? bu şekilde krediyi ödemekte zorlanıyorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir