Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?


Kredi sicili kişinin bankalardan kullanmış oldukları krediler ve kredi kartı ödemelerinin düzenine göre aldıkları puanlardır. Ne yazık ki kredilerin geri ödemelerinde ya da kredi kartı ödemelerinin son ödeme tarihleri geçmesine rağmen yapılmayan ya da eksik yapılan ödemeler kredi sicilinin bozulmasına neden olmaktadır.

3 ay üst üste kredi kartı son ödeme tarihi geçmesine rağmen kredi kartı borcu ödemesini yapmayan ya da aynı şekilde 3 ay boyunca kredi taksitini yatırmayan kişiler ne yazı ki kredi sicili bozuk olan kişilerin arasına katılmaktadır. Kredi sicilinin bozuk olması ise aynı zamanda zor kredi alınması ya da bir daha kredi kartı başvurusu sonuçlarının olumlu neticelenmemesine neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kredi kullanmak istiyorum diyen kişiler kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hakkında araştırma yapmaya başlamaktadır.

Aslında burada önemli olan ilk soru bankaya olan borcunuz nedeni ile yasal takibe girip girmediğiniz sorusunun yanıtıdır. Çünkü yasal takibe giren kişiler kara liste adı verilen özel bir listeye alınmakta olup bu kişilerin bir daha kredi kullanmaları ya da kredi kartı almaları ne yazık ki mümkün değildir. Ancak gecikmelere düşen ya da kredi kartı borcunun en azından asgari ödeme tutarını yatıran yani kredi sicili bozulan kişiler için kredi kullanma umudu sürmektedir.

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmak kredi onayı alınmasını kolaylaştırmaktadır. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar gerek yeni kurulan gerekse de çok fazla kredi başvurusu almayan bankalardır. Kredi notunuz düşükse kesinlikle İş Bankası kredi başvurusu ya da Halk Bankası kredi başvurusu formunu doldurmamalıdır. Bunun yerine Odeabank kredi başvurusu ve Finansbank kredi başvurusu formunu doldurmanız halinde kredi onayı alınması çok daha kolaydır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir