Kredi Red Nedeni 11 Ne Demektir?

Bugünkü konumuzda ” Kredi Red Nedeni 11 Ne Demektir? ” başlığını ele alıcaz.Bankaların yapılan kredi başvuruları için her zaman red hakkı bulunur. Yani banka kabul ettiği her kredi başvurusunu onaylayacak diye bir kural yoktur ve kredi istihbarat süreci bu amaçla yapılmaktadır. Bu süreçte kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notu gibi tüm mali verileri incelenir […]


kredi red nedeni 11

Bugünkü konumuzda ” Kredi Red Nedeni 11 Ne Demektir? ” başlığını ele alıcaz.Bankaların yapılan kredi başvuruları için her zaman red hakkı bulunur. Yani banka kabul ettiği her kredi başvurusunu onaylayacak diye bir kural yoktur ve kredi istihbarat süreci bu amaçla yapılmaktadır. Bu süreçte kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notu gibi tüm mali verileri incelenir ve bu verilere göre kredi başvuru reddi ya da onayına karar verilir.

Bankanın kredi red nedeni olarak ilk sırayı kredi notunun düşük olması almaktadır. Kredi notu düşük olan kişilerin ne yazık ki kredi onayı almaları zorlaşırken aynı zamanda özellikle de yüksek tutarlı kredi kullanmaları aynı zamanda imkansız olarak görülmektedir. En çok görülen kredi red nedeni 11 olarak öne çıkarken kredi red 11 nedeninden dolayı pek çok kişi kredi kullanamamaktadır.

Kredi başvurunuz reddedildiyse bu durumda ya daha düşük bir tutar ile tekrar kredi başvuru formu doldurmanız ya da şansınızı başka bir bankada denemeniz önerilir. Bu 2 işleme rağmen hala kredi onayı alamadıysanız kredi notunu yükseltmek için uygulayabileceğiniz yöntemler arasında en etkililerinden biri kredi kartı limitinizi full kullanarak ay sonunda tümünü düzenli olarak ödemenizdir. Bunu 3 kere tekrar etmeniz halinde kredi notunuz büyük oranda yükselecektir.

3 Comments

 1. Osman

  Şubat 3, 2016 at 3:19 pm

  Garanti bankasına kredi başvurusunda bulundum fakat kredi başurum rededildi ve ” kredi red nedeni 11 ” olarak bir şey söylendi bu n edemektir ?

 2. X

  Eylül 27, 2016 at 3:26 pm

  Adamın o kredi kartını full kullanacak gücü olsa krediye bAşvurmaz herhalde 😁

 3. ado

  Ekim 15, 2016 at 10:51 pm

  yapi kredi maas musterisine 5000 tl vermeyen bir bankadir.Gerisini siz dusunun.. hemde butun odemelerim duzenli olmasina ragmen

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir