Kredi Notuna Bakmayan Bankalar Var Mı?


Kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almak için tercih ettikleri yöntemlerden biri de kredi notuna bakmayan bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmaktır. Bankaların bir çoğu kredi onayı vermeden önce müşterilerinin kredi notu verilerini incelemekte ve kredi notu düşük olan kişilerin kredi başvuru reddi konusunda karar çıkmaktadır. Peki, kredi notuna bakmayan bankalar hangileridir?

Ne yazık ki bankaların tümü istisnasız olarak kredi başvurularında kredi başvuru formu dolduran kişinin kredi notunu incelemektedir. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerin yapmaları gereken ilk şey kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaktır. Bu bankalar aynı zamanda kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar arasında yer almakta olup daha yüksek kredi faiz oranları ile kredi kullandırarak daha yüksek gelir elde ettikleri için bu tip riskleri almayı tercih etmektedirler.

Bir diğer seçenek ise kredi notunu yükseltmek için atılabilecek adımları denemektir. Kredi notunuz yükseleceği için kredi notunu bakmadan kredi veren bankalar arayışınıza gerek kalmayacaktır. Kredi skorunu yükseltmek için yapabilecekleriniz arasında borç tutarınızı düşürmek atabileceğiniz en etkili adımlar arasından biridir. Borcunuz düşeceği için kredi riskiniz azalacak buna bağlı olarak ta kredi notu yükselecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir