Kredi Notumun Düşmemesi İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?


Kredi notunu hızlı yükseltme

Kredi onayı almak isteyen kişilerin en çok dikkat etmeleri gereken konulardan biride kredi notu ortalamalarıdır. Günümüzde bankalar kurdukları ortak platform sayesinde kredi başvuru formu dolduran ya da kredi kartı almak istiyorum diyen müşterilerinin sadece kimlik numaraları üzerinden tüm mali verilerine ulaşabilmektedir.

Bunlar arasında en önemlilerinden biri kredi notu ortalamasıdır. Kişinin mali verilerinin, ödeme düzeninin ve aylık gelir tutarının ortalaması olarak isimlendirebileceğimiz kredi notu ortalaması bankalar için de çok önemli bir kriterdir. Kredi notunun düşük olması durumunda kredi onayı alınması zorlaşırken aynı zamanda kredi kullanabileceğiniz tutar miktarı da azalmaktadır.

Kredi notunun düşmemesi için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ödeme düzenidir. Ödemelerde yaşanan sorunlar, son ödeme tarihlerinin atlanması, kredi kartı ödemelerinde toplam borç tutarı yerine asgari ödeme tutarının ödenmesi gibi durumlarda ne yazık ki kredi notu olumsuz etkilenir ve kredi onayı alınması zorlaşır. Yine kişinin sahip olduğu aylık gelir tutarının düşmesi, sahip olduğu mal varlığının azalması ya da kredi kullanarak borç riskini yükseltmesi gibi durumlarda da kredi notu ortalaması düşüş gösterir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir