Kredi Notumu Ücretsiz Olarak Öğrenmek İstiyorum


Özellikle de bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerin sıkça duydukları ve son aylarda kulağımıza iyice aşina olan kredi notu hesaplama yapılan kişinin mali karne değerlendirmesidir. Kişinin aylık gelirinin aylık giderine olan ortalaması, borçlarını ödeme düzeni, sahip olduğu mal varlıkları ve sigortalı çalışma süresi gibi farklı pek çok kriter kredi notu ortalamasını etkileyebilmektedir.

Kredi başvuru formunu doldurmadan önce kişinin kredi notu sorgulama işlemini yaparak not ortalamasını öğrenmesi kredi onayı alıp almayacaklarını ya da ne kadar kredi kullanabilirim sorusuna yanıt bulabilmelerini sağlayacaktır. Kredi notumu öğrenmek istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri farklı pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazıları bankalar tarafından sunulan ücretli hizmetler olurken Findeks kredi notu öğrenme işlemi içinde ücret talep edilmektedir.

Bunun yanı sıra ücretsiz kredi notu öğrenmek isteyen kişilere hizmet veren internet siteleri de yer almaktadır. Ancak internetten kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin dikkatli olmaları ve gerçekten güvenilir sitelere kişisel bilgilerini paylaşmaları gerekmektedir. Aksi halde kişisel bilgilerinizin çalınma riski gibi ciddi sorunlar bile ortaya çıkabilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir