Kredi Notum Sıfır Nasıl Konut Kredisi Kullanabilirim?


Konut kredisi paketleri genel olarak yüksek tutarlı ve uzun vadeli kredilerdir. Bu nedenle konut kredisi onayı alınması çok daha zordur. Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gereken konut kredisi sorgulama hizmetinden yararlanarak kredi notlarını öğrenmeleridir.

Çünkü kredi notu hem konut kredisi onayı alabilmesi hem de ne kadarlık konut kredisi kullanılabileceğini öğrenmesini sağlar. Konut kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin bu aşamada kredi notunun düşük olması ya da kredi notunun sıfır olması durumunda ne yazık ki kredi onayı almaları çok daha zordur. Özellikle de kredi notunun sıfır olması durumunda kredi onayının alınması imkansızdır.

Bu nedenle kişinin öncelikle kredi notunu yükseltmesi gerekir. Bunun için yapılması gereken ilk hamle bankadan kredi kartı başvurusunda bulunulmasıdır. Kredi kartı onayı alınmasının ardından 3 ay boyunca kartın limiti dahilinde harcama yapılması ve her seferinde toplam borcun  düzenli olarak ödenmesi kredi notunu yükseltecektir. Yine bankada hesap açılması ve bu hesap üzerinden düzenli ödeme talimatı ve otomatik fatura ödeme talimatı verilmesi de kredi notunu yükseltecektir. En son olarak kredili mevduat hesabı açtırılması, bu hesaptan para çekilerek daha sonra vadesinde düzenli olarak ödenmesi, bunların hepsinin düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi kredi notunu yükselterek konut kredisi kullanabileceğiniz seviyeye çekecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir