Kredi Notum Nasıl Yükselir?Kredi notunuz riskli grupta mı? Artık yalnızca bankalara yaptığımız kredi başvurularında değil, yeni bir ev kiralamak ya da iş yeri açmak için bile kredi notu karşımıza çıkmaktadır. Eğer kredi notunuz az riskli, orta riskli ya da çok riskli gruptaysa, güvenilir bir banka müşterisi profili oluşturmak için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekecek. “Kredi notum nasıl yükselir?” diye merak ediyorsanız, önerilerimizi uygulayarak sadece birkaç ay içinde riskli grubun dışına çıkabilirsiniz. Çünkü kredi notunuz ne kadar düşük olursa olsun, bu önerilerle kredi notunuz tahmininizden daha hızlı yükselecek.

Borçlarınızı Ödeyin

Bankalara var olan mevcut borçlarınızın tamamını ödemek, kredi notunuzun hızlı bir şekilde yükselmesini sağlayacak. Ödemeniz gereken borçlar, kredi borçları ile de sınırlı değil. Adınıza kayıtlı cep telefonu, elektrik, su ve doğalgaz faturalarının düzensiz ve geç ödenmesi de belirli bir ölçüde kredi notunuzu olumsuz etkilemektedir. Kredi notunuzu kısa sürede yükseltmek istiyorsanız, bu borçlarınızın tamamını ortadan kaldırmanız gerekiyor.

Kredi Kartı ve Kredi Kullanın

Kredi ödemelerini düzenli yapan bir tüketicinin kredi notu, bugüne kadar hiç banka kredisi kullanmamış bir tüketicinin notundan daha yüksektir. Bu durumda kredi notunuzu yükseltmenin yolu, bankalarla çalışmaktan geçiyor. Düşük miktarda bir kredi alın ve ödemesini zamanından önce yapıp borcu kapatın. Kredi kartınızı hesap kesim tarihinden sonra, son ödeme tarihinden önce ödeyin ve mutlaka dönem borcunun tamamını yatırın.

Başvuru Yapmayın

Sık yapılan kredi başvuruları, kredi notunuzu olumsuz etkiler. Çünkü bu, bankalara bir arayış içinde olduğunuz mesajını verecektir. Sadece şubeden yapılan başvurular değil, internetten ya da SMS ile yapılan başvurular da kredi notunuzu düşürebilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir