Kredi Notum Düşük, Nasıl İhtiyaç Kredisi Onayı Alabilirim?


Ne yazık ki farklı pek çok nedene bağlı olarak dönem dönem kredi notu ortalaması düşebilmektedir. Kişinin aylık ödemelerini düzenli yapmaması, aylık belgelenebilir gelirinin düşük olması ya da yeni kredi kullanması gibi farklı pek çok neden kredi skoru ortalamasının düşmesine neden olur. Yine kredi başvurusunun reddedilmesi de maalesef kredi notunun eksi yönde düşmesine neden olmaktadır.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulunmakla beraber kredi onayı alınabilmesi için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk yapmaları gerekenler bankaların sunduğu kredi notu öğrenme hizmetlerinden yararlanmaktır. Bu sayede kredi notu ortalaması öğrenilerek bu nota göre kredi onayı alınabilecek tutarda kredi başvuru formu doldurulur ve kredi onayı alınması kolaylaştırılır.

Yapmış olduğunuz kredi notu sorgulama işleminin sonucunda kredi notunuzun düşük olduğunu belirlemeniz durumunda ise ya kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunularak kredi başvuru formu doldurulmalı ya da kredi notunu yükseltmek için çeşitli girişimlerde bulunulmalıdır. Kredi notunu yükseltmek için mevcut olan kredi borçları ve kredi kartı limitlerini sıfırlamak, aylık belgelenebilir gelir tutarını yükseltmek ya da üst üste birkaç ay kredi kartı limitini sonuna kadar harcadıktan sonra borcun tamamını ödemek yer almaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir