Kredi Notum Düşük, İpotekli Kredi Alabilir Miyim?


Bankalar kredi başvuru formu dolduran müşterilerinin ilk olarak kredi notu ortalamaları üzerinden değerlendirmeye gitmektedir. Kara listede olanlara kredi verilmesi söz konusu olmayıp kredi notu düşük olanlara kredi verilmesi ise bazı durumlarda mümkündür. Bunlardan ilki kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurulmasıdır.

Ancak kişinin kredi notu çok düşük ise ve kullanmak istediği kredi tutarı yüksek ise bu durumda kredi onayı alması ne yazık ki yine de çok zordur. Bu durumda yapılması gereken tek şey kişinin ipotekli ihtiyaç kredisi için başvuruda bulunmasıdır. İpotekli ihtiyaç kredisi kampanyaları ile bankalar kredinin teminatı olarak bir taşınmazın tapusunu aldıkları için bu nedenle daha kolay kredi verebilmektedir.

Ancak kişinin kredi notu çok düşük ise ya da kullanmak istediği kredi tutarı için aylık geliri düşük kalıyorsa bu durumda teminatlı kredi kullanmak istemesi de banka için çok önemli değildir. Yani kredi notunun kredi kullanılabilir düzeyde olması ve aylık gelir tutarının da kullanılmak istenen kredinin aylık ödemesinin yarısını geçmesi gerekir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir