Kredi Notum Düşük Ama Kredi Kullanmak İstiyorum?


Bankaların kredi başvuru formu dolduran müşterilerini değerlendirirken baz aldıkları ilk veri hiç kuşkusuz kredi notu ortalamasıdır. Yüksek kredi notu ortalamasına sahip olan kişilerin yapmış oldukları kredi başvuruları hem çok daha kolay bir şekilde onay almakta hem de daha yüksek tutarlı kredi kullanmalarına izin verilmektedir. Peki, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar var mı?

Öncelikle kredi notu düşük olanların kredi kullanmaları ne yazık ki daha zordur. Bunun için her kredi başvurusundan önce mutlaka kredi notu sorgulama yolu ile kredi puanı öğrenilmeli ve kredi başvurusu buna göre şekillendirilmelidir. Aksi halde kredi onayı alınması çok zordur. Yapılan yanlış kredi başvurularından dolayı yaşanan kredi başvuru reddi durumunda ise ne yazık ki kredi notu biraz daha düşer ki bu da bir daha ki yapılacak olan başvurunun kabul edilme şansını düşürür.

Kredi notum düşük diyen kişilerin ilk yapmaları gereken kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaktır. Ayrıca kredi başvuru tutarının düşük tutulması da başvurunun kabul edilmesi açısından son derece büyük bir fayda sağlayacaktır. Çünkü kredi notu düşük olduğu zaman yüksek tutarlı kredilerin onay alması kesinlikle mümkün olmayacaktır. Yine kredi notunun düşük olduğu durumlarda kişinin aylık gelir tutarını daha yüksek göstermesi de kredi onayı alabilmeleri adına büyük fayda sağlayacaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir