Kredi Notum Düştü, Ne Yapmam Lazım?


Kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken konulardan biri de sahip oldukları kredi notu ortalamalarıdır. Çünkü günümüzde artık kredi istihbarat süreci içerisinde bankalar ilk olarak kredi notu ortalamasına bakmakta ve düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişilere ne yazık ki kredi onayı vermemeyi tercih etmektedir.

Özellikle de yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi ya da uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişiler için kredi notu ortalaması çok daha büyük bir öneme sahiptir. Yüksek kredi notu ortalaması hem kişinin daha kolay kredi onayı alması hem de daha yüksek tutarlarda kredi kullanmasını sağlamaktadır. Bunun tam tersi durumlarda da ne yazık ki hem kredi başvurusu için bankadan onay almak zorlaşmakta hem de kişinin kredi kullanabileceği tutar büyük oranda azaltılmaktadır.

Bu nedenle kredi notum düştü diyen kişilerin mutlaka kredi notu yükseltme taktikleri uygulayarak tekrardan kredi notunu yükseltmek için girişimlerde bulunmaları gerekir. Kredi notunu düzeltme için ilk atabileceğiniz adım bankalara bulunan kredi ve kredi kartı borçları için kapatma işleminde bulunmaktır. Buna ek olarak kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvuru formu doldurmak ta daha kolay kredi onayı almanızı sağlayacaktır.

1 Yorum

  1. Acil kredi

    Mayıs 23, 2016 at 3:34 pm

    stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse, lütfen bize ulaşın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir