Kredi Notu Yükseltme Taktikleri Nelerdir?


Ücretsiz Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim


Bankalardan hem daha kolay bir şekilde kredi kullanmak hem de daha düşük kredi faiz oranlarından yararlanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken ilk şey kredi notu ortalamalarını yükseltebilmektir. Kredi notunu yükseltmek için uygulanabilecek farklı pek çok yöntem bulunmakla beraber burada önemli olan en kısa sürede en iyi artışı getirecek yöntemi belirleyerek bunları sırası ile hayata geçirmek gerekir.

Bu konuda ilk atılması gereken hamle kesinlikle borçları bulunan kişilerin mümkünse bu borçları kapatabilmeleridir. Yani kişinin kredi kartı borcu bulunuyor ise bu borcunun ödenmesi ya da kredi borcunun kapatılması bankaların nezdinde borç riskinizi düşüreceği için kredi notunuzun ilk güncellemede büyük bir sıçrayış ile yükselmesini sağlayacaktır. Yine buna ek olarak kişinin bankadaki vadesiz hesabı üzerinden otomatik ödeme talimatı vermesi ve harcamalarını bu hesabında bulunan nakit tutar üzerinden bankamatik kartı ile yapması da hesabın giriş çıkışını arttıracağı için kredi notu üzerinde olumlu bir etki oluşturacaktır.

Kredi notunu kısa sürede yükseltmek için uygulanabilecek etkili yöntemlerden biri de kişinin aylık gelir tutarını arttırabilmesidir. Aylık gelir seviyesi yükseldikçe buna paralel olarak kredi notu da yükselmektedir. Uzun vadede kredi notunun yüksek seviyede tutulması konusunda ise en dikkat edilmesi gereken konu kişinin aylık ödeme düzenine mutlaka dikkat etmesidir. Aylık ödemeleri düzenli yapan müşteriler bankalar tarafından güvenilir müşterilerdir ve kredi notu ortalamaları bu nedenle yüksek tutulur.

3 Yorum

 1. GÜler

  Nisan 25, 2016 at 11:26 am

  Kredi punanınızı yükseltmenin en basit yolu hayatınızı düzene sokmanızdan geçiyor.

 2. Yusuf

  Nisan 25, 2016 at 11:27 am

  Kredi puanım düşüktü fakat hayatımda yaptığım düzeltmeler sonucunda düzgün ödeme sistemi ve otomatik talimatlar sayesinde kredi puanım şuanda gayet başarılı bir durumda.

 3. Tolga

  Nisan 25, 2016 at 11:28 am

  Kredi puanımı en çabuk otomatik talimat vererek yükseltebildim. Tek bir banka kartı ile tüm gelirimi giderimi oraya toplayarak kbb puanımı yükseltmeye başladım.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir