Kredi Notu Yükseltme Nasıl Yapılır?


Kredi notunu hızlı yükseltme

Bankalardan hem çok daha kolay bir şekilde kredi almak hem de daha yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kredi not ortalamalarını yükseltmektir. Peki, kredi notu yükseltme nasıl yapılır?

Kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin dikkat etmeleri gereken önemli nokta borçlanma miktarlarını düşürmek ve gereksiz yere borçlanmalardan kaçınmalarıdır. Kişinin mali verilerini etkileyen hiçbir olumsuzluk bulunmamasına rağmen kredi kullanılması durumuna borç riski yükseleceği için otomatik olarak kredi notu düşür. Tam tersi şekilde kredi borcunu kapatan ya da kredi kartı borç tutarını sıfırlayan bir kişinin de kredi notu ortalaması büyük bir hızla yükselir. Yani kredi notunu yükseltmek için bankalara olan borçların kapatılması en etkili yöntemdir.

Buna ek olarak belgelenebilir aylık gelir tutarının arttırılması ya da kişinin mal varlığını arttırması durumunda da kredi skoru yükselir. Yani önlemli olan kişinin borç tutarına oranla mal varlığını arttırmasıdır. Yine buna ek olarak kişinin bankalara olan ödemelerini büyük bir düzen içerisinde yapması, asla son ödeme tarihini geçirmemesi, kredi kartı ödemesi konusunda da ödeme tarihlerine dikkat ederek daima borcun tamamının ödenmesi gibi durumlarda da bankaya borcuna sadık müşteri imajı yaratılacağı için kredi notunuz kademeli olarak yükseltilecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir