Kredi Notu Sorgulama


Ücretsiz Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim

Bankalardan kredi kullanmak isteyen kişilerde aranılan ilk şartlardan biride kullanmak istedikleri kredi notunu karşılayan bir not ortalamasına sahip olmalarıdır.

Günümüzde bankalar kredi notu sorgulaması yapmadan hiçbir şekilde kredi onayı vermezken bu nedenle kolay kredi kullanmak isteyen kişilerin mutlaka yüksek bir seviyede not ortalamasına sahip olması gerekir.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunuzu öğrenmek için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki ve en kolayı hiç kuşkusuz Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulamasında bulunmaktır.

Findeks kredi notu sorgulama işlemi için ilk olarak sisteme ücretsiz bir şekilde üye olmanız gerekir. Findeks üyeliği için ise mutlaka en az bir bankada kayıtlı cep telefonu numaranız olması gerekir.

SMS Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu kısa mesajla öğrenmek isteyen kişilerin Turkcell ya da Avea hatta sahip bir cep telefonuna sahip olmaları gerekir. Bu hatlar üzerinden kısa mesaj bölümüne kimlik numarası ve doğum yılı yazılarak oluşturulan kısa mesajın 1122 numarasına gönderilmesi durumunda kredi notu ortalaması tarafınıza yine kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Bankadan Kredi Notu Sorgulaması Yapmak 

Bankaların tümü de kredi notu sorgulama hizmeti vermekte olup bunun için internet şubesi üzerinden krediler kategorisinde yer alan kredi notu alanını doldurmanız yeterli olacaktır. Yapacağınız sorgulama işlemi sonucu ödeyeceğiniz kredi notu sorgulama ücreti kullandığınız kanala bağlı olarak farklılıklar göstermekte olup ücretsiz kredi notu sorgulaması ise sadece Findeks internet sitesi üzerinden ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak kişilere bir defalığına sunulmaktadır.

3 Yorum

 1. Jutenya

  Ağustos 12, 2016 at 11:59 am

  Kredi notunuzu sorgulama işleminizi findeks üzerinden ilk seferde ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

 2. Kainat

  Ağustos 12, 2016 at 12:00 pm

  Findeks üzerinden kolaylıkla kredi puanınızı sorgulayabilirsiniz.

 3. Kamelya

  Ağustos 12, 2016 at 12:00 pm

  Kredi puanınız çalışmakta olduğunuz banka aracılığı ile ücretsiz olarak sorgulama yapabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir