Kredi Notu Sorgulama Ücretsiz Yapılabilir Mi?


Kredi notu sorgulama hizmeti günümüzde Kredi Kayıt Bürosu tarafından verilmektedir. Ancak bankalar ve cep telefonu operatörleri de kredi notu öğrenme işlemlerinde müşterilerine belirli ücretler dahilinde bu konuda hizmet vermektedir. Ancak bu kanallardan yapılan işlemlerden belirli tutarlarda bir ücret tahsil edilmektedir. Peki, kredi notu sorgulama ücretsiz olarak yapılabilir mi?

Ücretsiz kredi notu sorgulama hizmeti konusunda bankalar destek vermemekte olup bu hizmeti internet siteleri sunmaktadır. Ancak bu internet sitelerin resmi olmamaları hem verdikleri not ortalamasının güvenirliğini zedelemekte hem de kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin verecekleri kişisel bilgilerin tehlikeye girmesine neden olmaktadır. Resmi siteler sadece kimlik numaranız üzerinden tüm mali bilgilerinize ulaşma imkanına sahipken bu tip sitelerde ise erişilebilen bilgiler sadece sizin verdikleriniz ile sınırlıdır.

Bu nedenle kredi notu sorgulama işlemi bu tip siteler yerine resmi siteler ya da cep telefonu operatörleri üzerinden yapılmalıdır. Özellikle de SMS ile kredi notu sorgulama hizmetinden yararlanılması çok daha pratik bir yöntemdir. Findeks kredi notu sorgulama için Findeks internet sitesini ziyaret ederek üye olmanız yeterli olacaktır. Sistem üzerinden yapacağınız kredi notu öğrenme işlemlerinde 4 lira bedel ödemeniz talep edilirken verilen kredi notu kesinlikle doğrudur.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir