Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Bankalardan kredi kullanacağınız zaman sizlerinde kredi notunuza bakarak değerlendirme yapılmaktadır, yani kredi notu kredi kullanmanız için önemli bir etmen olarak bilinmektedir.Kredi notunuzu sorgulamanın birden fazla yolu bulunmaktadır.Kredi notu sorgula için isterseniz size en yakın banka şubelerine giderek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzu internet üzerinden findeks’in resmi sitesinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Kredi notu öğrenme tamamiyle ücretsizdir.Günümüzde […]


Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır

Bankalardan kredi kullanacağınız zaman sizlerinde kredi notunuza bakarak değerlendirme yapılmaktadır, yani kredi notu kredi kullanmanız için önemli bir etmen olarak bilinmektedir.Kredi notunuzu sorgulamanın birden fazla yolu bulunmaktadır.Kredi notu sorgula için isterseniz size en yakın banka şubelerine giderek kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca kredi notunuzu internet üzerinden findeks’in resmi sitesinden kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.Kredi notu öğrenme tamamiyle ücretsizdir.Günümüzde kredi notunu etkileyen pek çok etmen bulunmaktadır.Fatura ödemelerin, ödenmeyen borçlarınıza kadar pek çok etmen kredi notunuzu yükseltip düşürebiliyor.

Kredi notu puanızı sorgula işlemi sonrası 0 ile 1900 arasında bir puan verilir ve puana göre kredi kullanma ihtimaliniz yükselir ve düşer, bu yüzden kredi notunuz ne kadar yüksek olursa o kadar kredi kullanma şansınız yükselir.Ayrıca kredi sorgulama işlemlerini cep telefonunuz üzerindende rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cepten Kredi Notu Sorgulama

Cep telefonunda kredi notu sorgulamak için , T.c. kimlik numaranızın veya vergi kimlik numaranızın son 4 rakamını yazarak 4552’ye sms atıyorsunuz.En kısa süre içersinde telefonunuza kredi notunuzu geliyor.

Kredi notu yükseltmek için belirli dönemlerde var olan borçlarınızı ödeyebilir veya var olan kredilerinizi kapatarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.Kredi notu aylık belirli periyodik dönemlerde güncellenmektedir.Sizlerde aylık olarak kredi notunuzun sorgulayarak kredi notunuzdaki düşme ve yükselişleri takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir