Kredi Notu Öğrenme


Findex Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde artık en az bankalar kadar vadeli satış hizmetinde bulunan firma ve kişiler için de kredi notu ortalaması büyük önem kazanmış durumda. Artık gelinen noktada araba kiralama firmaları bile müşterilerinin kredi notu ortalamasına göre karar veriyor. Yine ev sahipleri kiracılarının risk raporu analizlerine göre kira kontratı imzalıyor.

Kredi Notu Sorgulama 

Kredi notunu öğrenmek için kullanabileceğiniz yöntemlerden ilki Findeks internet sitesi üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yapmaktır. Findeks üyeliği bulunmayan kişilerin kimlik bilgileri ile ücretsiz bir şeklide üye olmaları mümkündür. Üyeliği olan kişilerin ise Findeks şifresi ile hesaplarına giriş yaptıktan sonra sorgulamada bulunmaları mümkündür.

Findeks ücretsiz kredi notu sorgulama hizmetinden sadece ilk kez kredi notu sorgulaması yapacak olan kişiler yararlanabilmekte olup bu hizmette sadece bir kerelik olarak sunulmaktadır. Yani sonradan yapılacak olan her türlü sorgulama için Findeks kredi notu sorgulama ücreti olarak 4.50 lira + KDV tahsil edilmektedir.

SMS Kredi Notu Öğrenme Servisi 

Kısa mesajla kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin yapmaları gereken tek şey Turkcell ya da Avea hatta sahip olan bir cep telefonundan kimlik numaralarını ve doğum yıllarını rakam olarak yazıp ardından oluşturdukları bu mesajı 1122 numarasına göndermektir.

4 Yorum

 1. Adal

  Ağustos 11, 2016 at 9:33 pm

  Kredi notunuzu kolaylık findeks üzerinden veya bankalara danışarak öğrenebilirsiniz.

 2. Afet

  Ağustos 11, 2016 at 9:34 pm

  Bankalar aracılığı ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz ve düşük ise sebebini öğrenebilirsiniz.

 3. Afife

  Ağustos 11, 2016 at 9:34 pm

  Findeks üzerinden en kolay şekilde kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Ve ilk seferde ücretsizdir.

 4. Afitap

  Ağustos 11, 2016 at 9:35 pm

  Risk raporlama sisteminden kolaylıkla kredi notunuzu öğrenip sorgulayabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir