Kredi Notu Ne Kadar Sürede Düzelir?


Kredi Notu Hesaplama

Kredi notunun düşük olması ne yazık ki bankalardan kredi onayı alınma riskinin azaltır. Bankalar artık kredi başvuru sonucu için sadece dakikalar içerisinde dönüş yaparken bankaların bu kadar hızlı hareket etmelerini sağlayan ise kredi değerlendirme için ortak olarak kullandıkları sistemdir. Bu sisteme bankacılık hizmetini kullanan herkes T.C. kimlik numarası ile kayıt edilir ve bu sistem üzerinden tüm mali işlemleri takip altına alınır.

Özellikle de banka ödemeleri kredi notu belirlenmesi konusunda çok önemlidir. Kullanmış olduğunuz kredilerin mutlaka son ödeme tarihinin geçirilmeden ödenmesi, kredi kartı ödemelerinin hem son ödeme tarihinde yapılması hem de her ay borcun tam tutarının ödenmesi kredi puanı için belirleyici en önemli etkendir. Kredi kartı limitinin her ay tam olarak kullanılması ve hesap kesim tarihinin ardından kredi kartı borcu için tam ödeme yapılması kısa sürede kredi notunu yükseltmek isteyen kişilerin yararlanabilecekleri en etkili yöntemdir.

Bunu yapan kişilerin sadece 3-4 ay gibi kısa bir sürede kredi notu yükselir. Kredi notunun düşük olması halinde yeni kredi kartı onayı alınması çok zordur. Bunun için bu yöntemden sadece kredi kartı olan kişiler yararlanabilir. Kredi kartınız yoksa bu durumda ya bankadan düşük limitli bir kredi kartı başvurusunda bulunabilir ya da mevcut borçlarınız varsa bu borçları mümkünse kapatarak kredi notu ortalamanızı yükseltebilirsiniz. Bunlardan hiçbiri yapamıyorsanız ne yazık ki kolay kredi veren bankalar dahi size kredi vermeyebilir.

Konumuzdan Başlıklar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir