Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Son zamanlarda bankacılık anlayışı bir hayli değişti. Eskiden bankalarda bulunan bilgilerimizi yalnızca bankaya gidince öğrenebilir yine bankalarda yapacak olduğumuz para transferi, ödeme gibi işlemleri ya ATM’den ya da bankaların içinden memur yardımı ile yapabilirdik. Günümüzde ise bankacılık anlayışı bir hayli değişti. Bankaların veri tabanında, dosyalarında yer alan pek çok bilgi internet ortamına taşındı. Havale, EFT […]


Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Son zamanlarda bankacılık anlayışı bir hayli değişti. Eskiden bankalarda bulunan bilgilerimizi yalnızca bankaya gidince öğrenebilir yine bankalarda yapacak olduğumuz para transferi, ödeme gibi işlemleri ya ATM’den ya da bankaların içinden memur yardımı ile yapabilirdik. Günümüzde ise bankacılık anlayışı bir hayli değişti. Bankaların veri tabanında, dosyalarında yer alan pek çok bilgi internet ortamına taşındı.

Havale, EFT gibi işlemleri bankanızın internet sitesinden kullanıcı bilgileriniz ile yapabilirsiniz. Bu sayede şubeye gidip sıra bekleme derdinden kurtulursunuz. Hatta kredi notu öğrenme işleminizi de yapabilirsiniz. Bu son dönemde ortaya çıktı. Halihazırda mevcut bankanıza giderek kredi notunuzu öğrenebiliyordunuz fakat Findex sayesinde kimlik bilgilerinizi girerek kredi risk raporunuzu edinebilirsiniz.

Peki kredi notu nasıl yükseltilir?

Kredi notunuz temel olarak ödeme alışkanlıklarınız ile ilişkilidir. Bu ödemeler; kredi kartı ödemeleri, telefon, su, elektrik gibi üzerinize kayıtlı faturalar olabiliyor. Ayrıca sistemde kayıtlı aylık gelir ve mal varlığınız da kredi notunuzu etkileyebilir. Bu etkenler dikkate alındığında kredi notunuzu yükseltebilmek için; kredi kartı ödemelerinizi, fatura ödemelerinizi düzenli olarak yapabilirsiniz.

Eğer borcu olan bir kredi kartınız varsa ve de bunu ödemek için imkana sahipseniz mutlaka ödeyin. Zira ilerleyen dönemde bankalardan yapacak olduğunuz kredi talepleri ya da kredi kartı başvurularında red cevabı alabilir yahut onay almak için bir hayli uğraşabilirsiniz.

Ayrıca banka kredi notunuzu nasıl yükselteceğiniz hakkında bilgi almak için Findex isimli internet sitesinden ya da başka bir kurumdan finans danışmanlığı alabilirsiniz. Alacağınız bu uzman yardım sayesinde ilerleyen yıllarda karşınıza çıkması muhtemel sorunları henüz daha başlamadan bitirebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir