Kredi Notu Düşükse En Kolay Nasıl Kredi Alınır?


Kredi notunun düşük olması ne yazık ki bankalardan hem çok zor kredi kullanılması hem de kullanılacak olan kredi tutarının son derece düşük tutulması anlamına gelir. Bu nedenle kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin ilk olarak kredi notu sorgulaması yaparak kredi notlarını öğrenmeleri gerekir.

Kişinin düşük kredi notu ortalamasına sahip olması durumunda ise yapacağı ilk şey kesinlikle kolay kredi veren bankalar üzerinden kredi başvurusunda bulunulmasıdır. Çünkü bazı bankalar daha yüksek faiz oranları uygulayarak kredi notu düşük olanlara kredi verebilmektedir. Ancak burada önemli olan kredi notunun hangi seviyede bulunduğudur. Yine kişinin aylık gelir tutarı da burada bankanın karar vermesi durumunda önemli bir kriterdir.

Çünkü bazen kredi notunun düşük olmasına rağmen kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin aylık gelir tutarı yüksek olursa banka bu borcun ödeneceğini düşünerek kredi onayı verebilmektedir. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerin bu dengeye dikkat etmeleri aylık gelirleri ortalama 2 bin lira ise en fazla aylık ödemesi 750 liraya kadar olan kredi başvurusunda bulunmaları tavsiye edilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir