Kredi Notu Düşüklere Kolay Kredi Veren Bankalar


Kredi notu düşük olan kişilerin kredi onayı almaları daha zor olduğu için mutlaka kredi başvurusunda daha dikkatli davranmaları gerekir. Çünkü reddedilen her türlü kredi kartı ve kredi başvurusu ne yazık ki kredi notu ortalamasının biraz daha düşmesine neden olur. Bu nedenle kredi notum düşük diyen kişilerin mutlaka kolay kredi veren bankalar arasından seçimde bulunmaları ve buna göre başvuru formu doldurmaları gerekir.

Yani tek başına en kolay kredi veren bankalar üzerinden başvuruda bulunulması yetersizdir. Bunun yanı sıra mutlaka kredi notu ortalamasına göre kredi başvuru tutarı belirlenmelidir. Yani kredi notu düşük olan kişinin yüksek tutarlı kredi alması mümkün olmayacağı için mutlaka bu kişinin daha düşük tutarlı bir kredi paketine başvuruda bulunması gerekir. Aksi halde kredi tutarı yükseldikçe bankanın talep edeceği kredi notu ortalaması da yükseleceği için kredi onayı alınması adeta imkansız hale gelecektir.

Ülkemizde en kolay kredi veren bankalar sıralamasında Odeabank kredi başvurusu ve Finansbank kredi başvurusu paketleri yer alır. Odeabank’ın yeni açılan bir banka olması Finansbank’ın ise hem kredi faiz oranları hem de kredi dosya masrafları için daha yüksek tutarlar tahsil etmeleri bu bankaların daha kolay kredi onayı vermesini sağlar.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir