Kredi Kartını Kırıp Atmak İşe Yarar Mı?


Kredi kartı borcunu ödemekte sıkıntı yaşayan ya da kredi kartı ile alışveriş yaparken kendisine hakim olamayan kişilerin akıllarına gelen ilk çözüm kredi kartlarını kırıp atarak çöpe atmaktır. Oysaki kredi kartının kırılması ve sonra çöpe atılması oldukça büyük sorunlara yol açabilir. Bilindiği üzere kredi kartı ile internetten alışveriş yapmak için tek yapılması gereken kartın üzerinde yer alan bilgilerin girilmesidir.

Bu nedenle kesinlikle kredi kartını kırıp çöpe atmayın. Aksi halde çöpten kredi kartınızı bulan kişiler bu bilgilere ulaşarak internetten alışveriş yapmak için bu bilgileri kullanabilir. Bunun yerine mutlaka yapılması gereken bankanın aranarak kredi kartını iptal ettirmek için başvuruda bulunmaktır. Bu sayede kredi kartını kullanmak istemediğiniz için kartınızı kapattırmış olur ve hiçbir yasal yükümlülük ile karşılaşmazsınız.

Bir başka sorunda kredi kartının yanlışlıkla kırılmasıdır. İstenmeyen bir şekilde kredi kartı kırılırsa yapılması gereken bankayı arayarak yeni bir kredi kartı yollanması için başvuruda bulunmaktır. Banka size mümkün olan en kısa sürede yeni kredi kartınızı tekrar yollayacaktır. Genelde bankalar bu işlemi ücretsiz olarak yapmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir