Kredi Kartı Taksitlendirme Yapmak İstiyorum


Dünyanın en güvenilir ödeme araçları arasında yer alan senetsiz taksitlendirme, ödemeyi erteleme gibi farklı pek çok avantaj sunan kredi kartları ne yazık ki dikkatli kullanılmadıkları anlarda ise çok büyük borç batakları oluşturma riskine sahiptir. Bu nedenle kredi kartı kullanırken mutlaka aylık gelir baz alınmalı, aylık gelirden sabit giderler düşüldükten sonra kalan limit dahilinde harcama yapılmasına dikkat edilmelidir.

Dikkat edilmediği takdirde biriken kredi kartı borcu ödeme seçeneklerinden biri de kredi kartı taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır. Kredi kartı borcumu taksitlendirmek istiyorum diyen kişilerin tek yapmaları gereken kredi kartını kullandıkları bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak taksitlendirme başvurusunda bulunmalarıdır.

Yine kredi kartı internet şubesi kullanıcıları istedikleri zaman internet üzerinden hesaplarına giriş yaparak online olarak kredi kartı taksitlendirme işlemlerini kendileri yapabilmektedir. Bu işlemi yapan kişilerin bilmeleri gereken ilk şey taksitlendirdikleri borç tutarları için belirli oranda faiz ve masraf ödeyecekleridir. Taksitlendirilen tutar her ay kesilen kredi kartı ekstresine alışveriş gibi yansıtılır ancak alışveriş tutarından farklı olarak bu tutarın tümü asgari ödeme tutarı içerisinde yer alır ve her ay düzenli olarak banka tarafından tahsil edilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir