Kredi Kartı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?Bankalardan alabileceğiniz sayısız kredi kartı var. Her bankanın beşer, onar adet kredi kartı seçeneği sunduğu günümüzde, hangi kredi kartını seçeceğiniz konusunda tereddütler yaşıyor olmanız oldukça normal. Mil kazandıran mı dersiniz, para yerine kullanabileceğiniz puanlar biriktirenler mi… Kredi kartı seçenekleri arasında ne ararsanız var. Peki, bu durumda hangisini seçeceksiniz? Kredi kartı seçerken nelere dikkat edilmeli? Belirli bir özelliği olan; örneğin mil kazandıran kredi kartları, özelikle sık seyahat edenler için en avantajlı kart olsa da, onun dışında kalan, klasik kredi kartlarında nasıl bir seçim yapacağınız konusunda şunlara dikkat edebilirsiniz;

Yıllık Kart Aidatı

Bazı kredi kartlarında yıllık kart aidatı alınmazken bazılarında bu rakam 150-200 TL’yi bulabiliyor. Her ne kadar küçük bir ödeme olsa da, can sıkıcı olmadığını söyleyemeyiz. Artık birçok bankada geri alınabilir olsa da, biz yine de hiç ödememenizi tavsiye ederiz. Bu nedenle, kredi kartı ararken yıllık kart aidatı bulunmayanlara yönelmeniz, en azından önemli bir bölümünü eleyebileceğiniz anlamına geliyor.

Puan Biriktirme

Bazı bankaların kredi kartlarında puan biriktirme özelliği bulunuyor. Kredi kartı ile banka müşterilerine sürekli olarak kampanyalar düzenleyen büyük bankaları tercih edebilirsiniz. Artı taksit seçeneği, belirli bir alışveriş limitine ulaştığınızda para hediyesi gibi seçenekleri bulunan kredi kartlarının en güzel özelliklerinden biri de puan biriktirme özelliğidir. Garanti Bankası ve Yapı Kredi’nın bu konuda oldukça başarılı kampanyaları bulunuyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir