Kredi Kartı Ödemesinde Gecikme Durumunda Ne Yapılmalıdır?


Kredi Kartı Borcu Olan Yurt Dışına Çıkabilir Mi?

Yapılan hesapsız harcamalar ve bankaların sürekli olarak müşterilerini harcamaya iten kampanyalar düzenlemesi sonucu “kredi kartı borcumu ödeyemiyorum” diyen kişilerin sayıları ne yazık ki her geçen gün artıyor. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişilerin bu sorunlarına kısa vadede etkin bir çözüm bulamaları halinde ise ne yazık ki kredi kartı borçları artarak çoğalıyor ve bir süre sonra içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

Bu nedenle kredi kartı ödemesinde gecikme yaşayan kişilerin hemen duruma müdahale etmeleri gerekiyor. Peki, kredi kartı borcu ödemesinde gecikme durumunda ne yapılmalıdır? Öncelikle yapmanız gereken ilk şey hemen kredi kartı kullanımına ara vermektir. Kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırıldığında banka kredi kartınızı kullanmanıza izin verir ancak borcun tamamı ödenmemiş ise bu durumda kartı kullanmaya devam etmek ödeyemediğiniz borcunuzu arttırmaktan başka hiçbir işe yaramaz.

Kredi kartı borcu gecikmesine düşeceğinizi kredi kartınız kesilmeden önce tahmin edebilirseniz etkili olacak en iyi çözüm yolu kredi kartı ekstre mola olarak ta bilinen kredi kartı ekstre erteleme talebinde bulunmaktır. Bu sayede borcunuzu ödemek için 45 günlük bir süre elde etmiş olursunuz. Ancak yine bu süre zarfında kesinlikle kredi kartınızı kullanmamanız gerekir. Yine kredi kartı borcu taksitlendirme ya da kredi borç transferi başvurusunda bulunarak kredi kartı borcunuz ile başka borçlarınız da bulunuyorsa bu borçların tümünü tek bankada yollayarak 36 ay vadeli olarak ödemenizdir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir