Kredi Kartı Limiti Nedir ,Limiti Nasıl Arttırılır?


Kredi Kartı Aidatlarını Toptan Geri Alma

Her kredi kartının belirli bir limiti vardır. Kredi kartı alışveriş tutarı nakit çekim limiti olmak üzere iki farklı limit sınırlaması uygulanır. Peki, kredi kartı limiti nedir? Kredi kartı limiti o kartın kullanım sınırıdır. Her kredi kartının belirli bir sınırı bulunur. Bu sınırı belirleyen kriterler kişinin sahip olduğu aylık gelir ve kredi notu ortalamasıdır.

Kişinin aylık gelirinin düşük olması halinde ne yazık ki kredi kartı limit arttırma başvurularının olumlu olması mümkün değildir. Yine buna ek olarak kredi notu yüksek olan kişilerin kredi kartı limitleri de yüksek olmaktır. Yani banka sizin güvenirliğinize ve gelir seviyenize bakarak borçlanma sınırı uygular. Kişinin kredi kartını kullanma seviyesi ve ödemelerinin düzeni de yapılan kredi kartı limit arttırma başvurularını değerlendirirken önemli bir kriterdir.

Kredi kartını kullanırken çok sık taksitli alışveriş yapmak kredi kartı limitinin kısa sürede dolmasına neden olur. Kredi kartı limitinin yetersiz kaldığı durumlarda kredi kartı limit arttırma başvurusunda bulunulması gerekir. Limit arttırma başvurularını bankanın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak yapabilirsiniz. Banka şimdiye kadar olan kredi kartı ödeme düzeninizi, kredi notu ortalamanızı ve aylık gelirinizi baz alarak karar verir. Uygun olan durumlarda kredi kartı limit arttırımı başvurusu kabul edilirken uygun olmayan durumlarda ise başvuru reddi yapılır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir