Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmam Gerekiyor?


Kredi kartı kullanıcılarının aylık harcama dengesini kuramamaları ya da bilinçsiz bir şekilde kredi kartını kullanmaya devam etmeleri durumunda bir süre sonra kredi kartı borcu ile karşı karşıya kalmaları kaçınılmaz bir durumdur. Kredi kartı borcum var diyen kişilerin yaptıkları en büyük hatalardan biri de kredi kartı borcunun asgari ödeme tutarı kadar olan kısmını ödemelerine rağmen kartlarının limitlerini kullanmaya devam etmeleridir.

Yani borç tamamen kapatılmadan borcun üstüne borç eklenmesi anlamına gelen bu hata nedeni ile bir süre sonra kredi kartı sahibi ödeyemeyeceği bir borç yükü ile karşı karşıya gelir. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum, ne yapmam gerekiyor? diyen kişiler için ise farklı borçtan kurtulma yöntemleri yer alır. Bunlardan ilki kredi kartı borcu yapılandırma olarak ta bilinen kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır.

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin banka şubelerini ziyaret ederek yada müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak borçlarını taksitlendirmek istediklerini beyan etmeleri yeterli olacaktır. Bu beyanın ardından banka gerekli değerlendirmeleri yapacak ve belirli oranda faiz tutarı ekleyerek borcu yeniden hesaplayarak taksitlendirecektir. Taksitlendirilen tutar her ay kredi kartı ekstresine harcama olarak yansıtılır ve bu şekilde tahsilatı sağlanır.

Buna ek olarak kredi kartı borcu ödeme seçenekleri arasında borç kredisi kullanmak, kredi kartı borcu için ek gelir kazanmanızı sağlayacak yeni iş fikirleri bulmak gibi seçenekler yer alır. Ancak burada önemli olan borç sıfırlanana kadar kredi kartını ya hiç kullanmamak yada çok dikkatli bir şeklide kullanmaktır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir