Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?


Hesaplanmadan yapılan alışverişler bir süre sonra yüklü miktarda kredi kartı borcu oluşmasına neden olmaktadır. Ancak oluşan bu borçtan kurtulmak her zaman mümkündür. Sizde kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız bu yöntemleri denemeniz borcunuzdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Kredi kartı borcunu ödemek için kullanabileceğiniz ilk yöntem kredi kartı borcu taksitlendirme başvurusunda bulunmaktır. Bu şekilde bankanız toplam borcunuzun üzerine faiz işletir ve bunun ardından yeni oluşan bakiyeyi belirlediğiniz taksit sayısına böler. Kredi kartı borcu ödemek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise borç kapatma kredisi kullanmaktır.

Borç kapatma kredisi 2015 yılında en çok kullanılan ihtiyaç kredisi türü olarak öne çıkarken bu krediyi diğer kredilerden ayıran önemli farklardan biri kredi tutarının tam borç tutarı kadar olması ve tüketiciye ödenmeden direkt olarak borcun bulunduğu kredi kartına yatırılmasıdır. Buna ek olarak kredi kartı borcu ödemesinde sıkıntı yaşayan kişilerin bu borcu sıfırlayana kadar kesinlikle kredi kartlarını kullanmamaları, kredi kartı borcundan taksitli alışveriş yapmamaları gibi ek önlemler almaları da gerekir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir