Kredi Kartı Borcumu Ödeyemiyorum, İhtiyaç Kredisi Kullanabilir Miyim?


Kredi kartı borcu olan kişilerin büyük çoğunluğu bu borçlarını kapatabilmek adına ihtiyaç kredisi kullanmayı tercih etmektedir. Ancak burada kredi kullanmak istiyorum diyen kişinin kredi notu ortalaması, belgelenebilir aylık gelire sahip olmaları ve kredi kartı borcu nedeni ile gecikme yaşayıp yaşamadıkları gibi farklı pek çok kritere bağlı olarak bankanın kredi onayı vermeme hakkı da bulunur.

Bu nedenle kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilerin ihtiyaç kredisi kullanıp kullanamayacağı bu kriterlere bağlı olarak belirlenmektedir. Özellikle de kredi kartı borcu son ödeme tarihi gelmesine rağmen borcunu ödemeyen ya da sürekli olarak kredi kartı borcu asgari ödeme tutarını yatıran kişilerin kredi notu ortalaması düştüğü için bu kişilerin kredi onayı almaları ne yazık ki zorlaşmaktadır.

Yani kredi kartı borcunu ödeyemeyen kişilerin ihtiyaç kredisi onayı alıp alamayacakları tamamen kredi skoru ortalamalarına bağlıdır. Kişinin aylık gelir tutarı, sigortalı çalışma süresi, bankalara olan ödemelerinin düzeni gibi belirli kriterler kredi notunun düşmesi ya da yükselmesine neden olur. Kredi notunun düşmemesi için bu nedenle kredi kartı borcu ödemesinde gecikmeye düşmeden ihtiyaç kredisi kullanılarak borcun ödenmesine çalışılmalıdır. Bu sayede kredi notunun düşmeden ihtiyaç kredisi onayı alınması sağlanmalıdır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir