Kredi Kartı Borcum Gecikti, Ne Yapmalıyım?


Kredi Kartı Asgari Tutar Hesaplama

Kredi kartı kullanan kişilerin harcamalarını yaparken aylık bütçe oluşturmaları ve mutlaka gelirlerine oranla bir harcama limitine sadık kalmaları gerekir. Buna dikkat edilerek yapılan harcamalarda kredi kartı borcu için hiçbir sorun ile karşılaşılmazken dikkat edilmediği durumlarda ise bir süre sonra büyük bir borç yükü ile karşılaşılması kaçınılmaz bir hal alır.

Sizde bu hataya düştüyseniz ve “kredi kartı borcum gecikti” diyorsanız bu durumda basit bazı önlemler alarak borcun büyümemesini sağlamanız mümkündür. Önemli olan daha ilk borcun ödenemediği ekstrede önlem almak, borcun daha da büyümesini engellemektir. Banka ilk ekstre borcunu ödemediğiniz ay hemen kredi kartı blokesi gerçekleştirerek kartı kullanıma kapatır. Ancak kredi kartı asgari ödeme tutarı yatırılırsa kredi kartını kullanmanıza izin verilir.

Zaten borç batağının oluşmasının en önemli nedeni de budur. Kart borcu kapatılmamasına rağmen kişinin kredi kartını kullanmaya devam etmesi halinde kredi kartı limiti dolana kadar borç yükü sürekli artar ve bir süre sonra kişi ödeyemeyeceği tutarlarda borcun altında kalır.

Oysaki banka kredi kartını kullanıma kapatmışçasına kredi kartı borcunuzu sıfırlayana kadar çok zorda kalmadıkça kredi kartını kullanmamak borcunuzu kapatarak rahatlamanızı sağlar. Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız hemen bankanız ile iletişime geçerek kredi kartı borç taksitlendirme başvurusunda bulunabilir ve borcunuzu taksitlendirerek daha kolay bir şekilde ödeyebilir, borç yükünden kurtulabilirsiniz. Kredi kartı borç taksitlendirme işleminin ardından borcunuz üzerine taksitlendirme ücreti ve faizi de eklenerek hesaplanır ve taksitlendirilerek her ay kredi kartı ekstresine yansıtılır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir