Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?


Kredi Kartı Aidatlarını Toptan Geri Alma

Kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyen kişilere yönelik olarak gerçekleştirilen kredi kartı borcu taksitlendirme bankalar tarafından sunulan özel bir hizmettir. Bu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin bankalarına başvuruda bulunarak kredi kartı borcu taksitlendirme hizmetinden yararlanmak istediklerini söylemeleri yeterli olacaktır.

Ancak bu hizmetten yararlanan kişilere en fazla borçlarını 9 aya kadar taksitlendirme fırsatı sunulur. Bu nedenle kişinin borcu çok fazlaysa ve taksitlendirme yaptıktan sonra aylık ödeme tutarı yüksek olduğu için ödeme zorluğu yaşayacak olan kişilerin taksitlendirme işleminin yerine kredi kartı borç transferi yapmaları önerilmektedir.

Çünkü borç transferi yapan kişilere bankalar borçlarını 36 aya kadar vadelendirme seçeneği sunar ki bu da kişilere aylık ödemeleri çok daha düşük olacağı için çok daha rahat bir şekilde borçlarını ödeme imkanı sunmaktadır. Kredi kartı borç transferi için son döneme ait kredi kartı ekstresi ve taşımak istediğiniz başka borçlarınız var ise bunlarla borç transferi yapan bankalar arasında tercih ettiğiniz bankaya başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Ancak bu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka borçlarından dolayı yasal takip altına girmemiş olmaları gerekir. Yani borcunuz avukata devredilirse bu kara liste adı verilen bir listeye girmiş olduğunuz anlamına gelir ki bir daha bankaların sunduğu hiçbir kredi hizmetinden yararlanmanız mümkün değildir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir